Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Upadek Polonii Bytom. Dwukrotny mistrz Polski nie zagra w III lidze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Polonia Bytom w ostatnich latach zmagała się z dużymi problemami finansowymi. Działaczom dwukrotnych mistrzów Polski nie udało się wyprowadzić klubu na prostą i ostatecznie Polonia nie zagra w III lidze.

W minionym sezonie Polonia Bytom ze względu na niespełnienie wymogów licencyjnych miała odjętych aż 8 punktów. To sprawiło, że bytomianie stracili szansę na sportowe utrzymanie w II lidze i rozgrywki zakończyli na ostatnim miejscu. W 2016 roku prezes Polonii, Jakub Snochowski, ujawnił, że klub ma nawet 7 milionów długu.

Jak informuje katowickisport.pl, władze starały się osiągnąć porozumienie z wierzycielami, ale nie udało się do tego doprowadzić. W zeszłym roku jeden z nich zgłosił do sądu wniosek o upadłość klubu. To upadek klubu, który jeszcze sześć lat temu grał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Polonia Bytom to dwukrotny mistrz Polski. Po trofeum to bytomianie sięgali w latach 1954 i 1962. Śląski zespół w 1965 roku zdobył Puchar Karla Rappan, a także Puchar Ameryki.

Na tę chwilę nie jest znana przyszłość klubu. Polonia wycofała się z III ligi i nie jest wiadomo, czy w sezonie 2017/2018 przystąpi do jakichkolwiek seniorskich rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Karol Linetty: To było naszym błędem

Czy Polonia Bytom wróci w najbliższej przyszłości do II ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL