Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Wojciech Pacewicz

Znamy kandydata do zastąpienia Marcina Dorny. Brosz może przejąć młodzieżową reprezentację

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Marcin Dorna prawdopodobnie nie będzie dalej prowadził reprezentacji Polski U-21. Możliwe, że na jego miejsce przyjdzie Marcin Brosz, który awansował z Górnikiem Zabrze do Lotto Ekstraklasy.

Znamy już wszystkich półfinalistów mistrzostw Europy U-21, a w tym gronie nie ma reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zdobyli tylko jeden punkt i wszystkich rozczarowali. Słabe występy naszych piłkarzy prawdopodobnie doprowadzą do zmiany selekcjonera.

- Mogę zagwarantować, że Marcin Dorna jako trener w PZPN zostanie, ale nie wiem, czy będzie prowadził młodzieżówkę, czy może jakiś inny rocznik. Te decyzje są przed nami i wymagają głębszej analizy - mówił prezes PZPN Zbigniew Boniek w "Przeglądzie Sportowym".

W mediach już zaczynają pojawiać się pierwsze nazwiska trenerów, którzy mogą zastąpić Marcina Dornę. Dziennik "Sport" ujawnił, że kandydatem jest Marcin Brosz, który pracuje w Górniku Zabrze.

- Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Jestem z drużyną na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Skupiam się na mojej pracy, na tym, aby jak najlepiej ją wykonać - komentuje 44-letni szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Karol Linetty: Zawaliliśmy

Władze klubu z Górnego Śląska dodały, że nikt z PZPN-u nie kontaktował się w sprawie Brosza. Możliwe jednak, że niebawem zabrzanie stracą trenera, który awansował z zespołem do Lotto Ekstraklasy.

Szkoleniowiec Górnika często jest chwalony za pracę z młodzieżą i dlatego jest uważany za bardzo dobrego kandydata na trenera młodzieżowej kadry.

Czy Brosz byłby dobrym selekcjonerem kadry U-21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL