Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

Nowa rada drużyny w Pogoni Szczecin. Łukasz Załuska wybrany po 10 dniach

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Kapitanem Pogoni Szczecin będzie Adam Frączczak. Z pełnienia tej roli zrezygnował Rafał Murawski. Najbardziej zaskakujące, że w radzie zespołu znalazł się Łukasz Załuska.

Zmiana trenera była dopiero pierwszą poważną w Pogoni Szczecin. Maciej Skorża zarządził podczas zgrupowania wybory nowego kapitana. Tej funkcji nie chce piastować przez kolejny sezon Rafał Murawski. Jego następcą został Adam Frączczak.

Frączczak gra w Pogoni już sześć lat i przez kibiców bywa nazywany "prawdziwym Portowcem". Ponadto urodził się w Kołobrzegu, a kibice miejscowej Kotwicy są aktualnie w dobrych relacjach z sympatykami Pogoni. W zespole ze Szczecina grał na kilku pozycjach. Od poprzedniego sezonu głównie jako napastnik i w klasyfikacji kanadyjskiej Lotto Ekstraklasy uplasował się tylko za jednym partnerem z drużyny Adamem Gyurcso.

- Cieszę się, że koledzy zagłosowali na mnie i jestem dumny, że będę pełnić tę rolę. Kapitan ma ciągnąć zespół do przodu. Mam nadzieję, że będzie mi się to udawało. Chcę udowodnić postawą, że to dobry wybór i że opaska trafiła w dobre miejsce - zapowiada Frączczak.

W głosowaniu liderowali Frączczak i Jarosław Fojut. Ten drugi rozpocznie w Pogoni trzeci sezon z rzędu, ale już w pierwszym był jednym z liderów zespołu. Teraz został zastępcą kapitana.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21 (WIDEO)

- Z mojej perspektywy Adam i Jarek to odpowiedzialni ludzie i świetnie się wywiążą z tej roli – mówi Skorża.

Radę drużyny współtworzą Dawid Kort i Łukasz Załuska. Zaufanie wobec tego ostatniego to niespodzianka. Z Pogonią bramkarz trenuje od 10 dni i na zgrupowaniu we Wronkach dopiero uczył się imion pozostałych piłkarzy.

- Jestem pozytywnie zaskoczony atmosferą w drużynie. Poznaję chłopaków i z każdym dniem coraz bardziej adaptuję się w grupie - opowiada Załuska, który we wtorek zadebiutował w Pogoni. Jego nowa drużyna wygrała 2:1 sparing z KGHM Zagłębiem Lubin.

- Sztab medyczny postawił mnie na nogi, ponieważ miałem kłopot na początku zgrupowania. Zagrałem przez godzinę z Zagłębiem, a na więcej liczę w piątek. Oby zdrowie dopisało już do momentu rozpoczęcia sezonu, bo jeżeli będzie zdrowie, to wszystko będzie w porządku - dodaje.

W piątek szczecinianie zagrają mecze kontrolne z Piastem Gliwice i Cracovią.

Czy Adam Frączczak będzie dobrym kapitanem Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL