Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian BielikNewspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: Krystian Bielik

"Kiedyś Bielikowi połamaliby nogi na pierwszym treningu"

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zdaniem dziennikarza Romana Kołtonia, Krystian Bielik powinien ponieść konsekwencje skandalicznej wypowiedzi po meczu ze Słowacją.

- Czy Marcin Dorna mógł lepiej prowadzić reprezentację U-21? - pyta w swoim raporcie po Euro 21 Roman Kołtoń. Dziennikarz Polsatu Sport dochodzi do wniosku, że selekcjonerowi reprezentacji Polski w decydujących momentach zabrakło charyzmy.

- Symbolem braku zdecydowania jest kwestia Krystiana Bielika, któremu bezceremonialne wystąpienie po meczu ze Słowacją uszło na sucho - argumentuje Kołtoń.

Jak ustalił dziennikarz, po wypowiedzi Bielika, w której piłkarz zarzucił kolegom z kadry "brak jaj", w szatni Biało-Czerwonych zagotowało się. Rada drużyny była zbulwersowana słowami zawodnika Arsenalu Londyn i podobno domagała się usunięcia go z mistrzostw.

- Kiedyś Bielikowi połamaliby nogi na pierwszym treningu po takim wystąpieniu - mówi człowiek doskonale znający reprezentację U-21. I teraz było gorąco po Słowacji, ale... wszystko odbyło się na poziomie - słyszymy. (…) Rada drużyny była zbulwersowana Bielikiem, ale skoro trener Dorna uznał, że chłopak ma zostać, to obyło się bez łamania nóg... - czytamy w raporcie Kołtonia.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Karol Linetty: Zawaliliśmy

Ekspert piłkarski uważa, że Dorna podjął niezrozumiałą decyzję w tej sprawie, a piłkarz Arsenalu został w zespole na pokaz.

- Bo Dorna w trakcie turnieju nie skorzystał z niego. Wydaje się, że były dwa rozwiązania w tej sytuacji - spakowanie Bielika po jego wystąpieniu albo pozostawienie, aby pokazał, jak się gra "z jajami"... Dorna wybrał trzeci wariant, zupełnie niezrozumiały... - podsumowuje Kołtoń.

Przypomnijmy, że po przegranym meczu ze Słowacją (wynik 1:2) Bielik zaatakował partnerów z drużyny narodowej i selekcjonera. - Czemu przegraliśmy? Zabrakło nam "jaj". W kolejnym meczu musimy pokazać, że je mamy i zgarnąć trzy punkty. Wówczas wróci do nas wiara w awans - mówił 19-latek.

Czy Marcin Dorna popełnił błąd w sprawie Bielika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

 • Bada Bing Zgłoś
  Kogoś dać kto będzie prawdziwym autorytetem dla tych pięknie przystrzyżonych chłopców, ja proponuję syna Tuska, całe życie tylko wali koks i eksluzywne panienki, będą go wpatrzeni w
  Czytaj całość
  niego i słuchali z podziwem.
  • pablo80 - RSKZ Zgłoś
   Ile jeszcze będzie odgrzewany ten kotlet??? Czas pokaże czy Dorna dokonywał właściwych wyborów... 10 lat temu Globisz pominął na MŚ U-20 Lewandowskiego, Glika, Pazdana... Zabrał za to
   Czytaj całość
   Janczyka, Fojuta czy Burkharda i grupę nołnejmów. Z tamtych chłopaków karierę za granicą zrobili jedynie Szczęsny i Krychowiak, powołani na wyrost, bo byli z młodszego rocznika...
   • Józef Skórski Zgłoś
    barany powiedział prawdę a trener to pajac bez jaj
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL