Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Były kadrowicz zostanie w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Trwa transferowa rewolucja

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Czterech graczy pozyskało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Sukcesem zakończyły się negocjacje z Piastem Gliwice w sprawie wykupu Rafała Leszczyńskiego. Do kadry bielszczan dołączyło również dwóch obrońców i jeden pomocnik.

Rafał Leszczyński do Podbeskidzia Bielsko-Biała trafił przed poprzednim sezonem. Szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Górali, a przez kibiców został wybrany najlepszym piłkarzem klubu. Leszczyński był wypożyczony na rok i działacze robili wszystko, by na dłużej zatrzymać go pod Klimczokiem. Negocjacje z jego dotychczasowym klubem - Piastem Gliwice - zakończyły się pełnym sukcesem. Były kadrowicz Adama Nawałki podpisał z Podbeskidziem trzyletni kontrakt.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że wszystko ułożyło się po mojej myśli, bo od dłuższego czasu czyniłem starania żeby tutaj pozostać. Przed nami nowy sezon, nowe nadzieje, nowi ludzie. Zaczynamy wszystko od zera. Przede mną rywalizacja o miejsce w składzie. Zobaczymy, kto wyjdzie w pierwszym meczu w pierwszej jedenastce. Jakie mam przed sobą cele? Na pewno regularna gra i walka o powrót Podbeskidzia do Ekstraklasy. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego sezonu i mam nadzieję, że w tym nadchodzącym damy kibicom zdecydowanie więcej powodów do radości. Ciężko na to pracujemy - powiedział Leszczyński.

To nie jedyna transferowa informacja dotycząca bielskiego klubu. Do zespołu prowadzonego przez Jana Kociana dołączyli dwaj byli gracze Zagłębia Sosnowiec. Są to Marcin Sierczyński i Kamil Wiktorski. - To klub świetnie zorganizowany, w którym grają ciekawi, bardzo dobrzy zawodnicy. Chcę podnosić swój poziom i trafiając do takiego klubu jestem w stanie wciąż się rozwijać i walczyć o wysokie cele - przyznał drugi z nich. Wcześniej z Zagłębia do Podbeskidzia przeniósł się Wojciech Fabisiak.

Kolejnym nowym graczem bielskiego klubu został Szymon Sobczak, który ostatnio grał w Stali Mielec. - To, że tu jestem to duża zasługa ludzi działających w Podbeskidziu. Podeszli do tematu dużo konkretniej niż niektóre kluby ekstraklasowe i dlatego też jestem w Bielsku-Białej. Co do całości sam też wiele analizowałem i te przenosiny to jest bardzo dobra decyzja - przekazał pomocnik.

ZOBACZ WIDEO Palmeiras pokonało Gremio - zobacz skrót (wideo) [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała w przyszłym sezonie będzie walczyć o awans do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL