Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Leszek Szymański

Michael Zorc o Mario Goetze: Nie chcemy budzić wielkich oczekiwań

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Mario Goetze pokonał chorobę metaboliczną, przez którą pod znakiem zapytania stanęła możliwość kontynuowania przez niego kariery. To znakomite wieści, jednak wciąż nie wiadomo, kiedy piłkarz będzie w stu procentach gotowy do gry w barwach BVB.

- To wielki szok w Niemczech. Mario Goetze jest poważnie chory - donosił pod koniec lutego dziennik "Bild". Środowisko niemieckiej piłki wstrzymało oddech gdy okazało się, że mistrz świata z 2014 roku (Goetze w wielkim finale przeciwko Argentynie strzelił gola na wagę tytułu) być może będzie musiał przedwcześnie zakończyć karierę. U piłkarza wykryto poważne zaburzenia metaboliczne, które przekładały się na bóle mięśni i częste kontuzje. - Mario jedyne co może zrobić, to siedzieć w domu i czekać - mówił jego ojciec.

Piłkarz został poddany terapii, która wyprowadziła go na prostą. Przed kilkoma dniami Goetze zdradził na Facebooku, że zbliża się do końca leczenia i wszystko wskazuje na to, że w końcu wznowi treningi. - Jestem na dobrej drodze. W piątek rozpocznę trzeci etap terapii i wkrótce zacznę treningi z zespołem. Jestem bardziej niż podekscytowany, że wrócę na stadion i boisko treningowe - napisał na początku lipca zawodnik.

I to właśnie nastąpiło. Goetze znów zaczął biegać, pojawił się na boisku, trenuje z resztą ekipy. Nic więc dziwnego, że od razu pojawiły się pytania: w jakiej jest formie? Kiedy wróci do składu BVB? I na takie właśnie pytania musiał odpowiadać Michael Zorc, dyrektor sportowy Borussii, tuż przed wylotem drużyny na tournee po Japonii.

- Pierwsze wrażenie na treningu było dobre, wyniki badań też były dobre. Nie trenował jednak przez pięć miesięcy z resztą drużyny, dlatego nie chcemy na razie budzić wielkich oczekiwań - powiedział Zorc. Takie postawienie sprawy nakazuje sądzić, że przed piłkarzem jeszcze długa droga do przebycia. Raczej nie ma się co spodziewać jego występów w najbliższych towarzyskich meczach, mimo że został zabrany do Japonii z resztą zespołu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak się bawią słynni sportowcy (WIDEO)

Dla niemieckich kibiców najważniejszy jest jednak fakt, że Goetze w ogóle wrócił do treningów. Jeszcze kilka miesięcy temu nie było to tak oczywiste.

Goetze w barwach Borussii Dortmund zaliczył dotychczas 132 mecze, strzelił 33 gole i zanotował 46 asyst. Na swoim koncie ma także 114 meczów w barwach Bayernu Monachium (36 bramek i 24 asysty).

Czy Mario Goetze wróci do formy sprzed choroby?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL