Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Veljko Nikitović

Górnik Łęczna ma nowego prezesa. Kluczowy piłkarz zostaje w klubie

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Nowym prezesem zarządu Górnika Łęczna S.A. został były piłkarz tego klubu, Veljko Nikitović, który zastąpił na tym stanowisku Artura Kapelkę. Natomiast umowę z łęczyńskim zespołem przedłużył jego kluczowy zawodnik, Grzegorz Bonin.

Nikitović to ikona Górnika i ulubieniec łęczyńskich kibiców. Serb grał w barwach ekipy z Łęcznej nieprzerwanie w latach 2004-2016, a ostatnio był członkiem zarządu spółki.

- Chcę podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom - powiedział nowy szef łęcznian. 

- Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika. Jako nowy prezes chcę podziękować panu Arturowi Kapelko za 8 lat spędzonych w klubie, podczas których Górnik Łęczna wygrywał mecze z najlepszymi w polskiej piłce: Legią, Wisłą, Lechią czy Jagiellonią. Z prezesem Arturem Kapelko nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia - dodał "Velo".

Dobrą wiadomością dla I-ligowca jest to, że w kolejnym sezonie jego barwy wciąż będzie reprezentował Grzegorz Bonin.

- Jestem w Górniku już 4 lata i mam nadzieję, że zakończę w Łęcznej karierę. Moja rodzina dobrze się tutaj czuje. Atmosfera w szatni zawsze była dobra. Zdrowie jest, a gra w zielono-czarnych barwach cały czas mnie cieszy - stwierdził gracz, który jest zawodnikiem Górnika Łęczna od 2013 roku. W zielono-czarnej koszulce zaliczył łącznie 138 występów, w tym 105 na poziomie Ekstraklasy, w których zdobył 29 bramek. Jest najlepszym strzelcem Górnika w historii jego występów w Ekstraklasie; na najwyższym poziomie strzelił 20 goli.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldinho w Czeczenii. Zaprosił go prezydent (VIDEO)

Czy Veljko Nikitović sprawdzi się w roli prezesa Górnika Łęczna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL