WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Pierwsze wzmocnienia Ruchu Chorzów. Kiedy piłkarze zagrają?

Michał Piegza
Michał Piegza
Działacze Ruchu Chorzów poinformowali o podpisaniu kontraktów z dwójką zawodników. Wkrótce umowę z klubem ma podpisać kolejny piłkarz. Nowi gracze w zespole będą mogli jednak najwcześniej wystąpić w sierpniu.

Bramkarz Nikołaj Bankow i napastnik Vilim Posinković podpisali kontrakty z Ruchem Chorzów. To dopiero pierwsze wzmocnienia spadkowicza z Lotto Ekstraklasy, którego latem opuściło wielu podstawowych zawodników.

Bankow to 26-letni Bułgar, który ostatnio bronił barw Lokomotiwu Gorna Orjachowica. Z kolei Posinković jest Chorwatem. 26-latek ostatnio występował na Cyprze, gdzie grał w AEZ Zakakiou. 

Nowi zawodnicy Niebieskich podpisali 2-letnie kontrakty. Wkrótce z Ruchem umową ma się związać Argentyńczyk Santiago Villafane.

Bankow i Posinković na pewno nie wystąpią w 1. kolejce (spotkanie w Mielcu ze Stalą). Na chorzowianach wciąż obowiązuje zakaz dokonywania transferów, który kończy się 15 sierpnia. Klub zwrócił się do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. o rozpatrzenie zasadności nałożenia kary. Rozprawa odbędzie się 31 lipca, czyli po rozegraniu 1. kolejki. W przypadku podtrzymania decyzji PZPN, Ruch z nowych piłkarzy będzie mógł skorzystać dopiero w 4. kolejce (po pojedynkach ze wspomnianą Stalą oraz Chrobrym Głogów i Drutex-Bytovią Bytów).

ZOBACZ WIDEO Dawid Konarski "rozczarowany" finałem MŚ juniorów: Godzinka i po sprawie

Ruch Chorzów do końca roku wydostanie się ze strefy spadkowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL