Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Ruchu ChorzówPAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Duży problem Ruchu Chorzów. W poniedziałek rozwiązanie?

Michał Piegza
Michał Piegza
W 1. kolejce Nice I ligi piłkarze Ruchu Chorzów zagrają w Mielcu ze Stalą. Klub nie będzie mógł skorzystać z nowych graczy, dodatkowo urazu doznał Miłosz Trojak. Krzysztof Warzycha może mieć spore problemy z zestawieniem linii defensywnej.

W wersji pesymistycznej dopiero w 4. kolejce trenerzy Ruchu Chorzów będą mogli skorzystać z nowych zawodników. Na Niebieskich do 15 sierpnia ciąży zakaz dokonywania transferów, ale w najbliższy poniedziałek, 31 lipca, może zostać anulowany przez Trybunał Arbitrażowy przy PKOl.

Jednak w 1. kolejce w pojedynku w Mielcu ze Stalą chorzowianie będą musieli opierać grę na zawodnikach, którzy latem nie odeszli z pierwszej drużyny oraz graczach z rozwiązanego zespołu rezerw. Dodajmy, że w poprzednim sezonie Ruch II Chorzów spadł z IV ligi.

Podczas letniej przerwy Niebiescy stracili większość obrońców. W inauguracyjnej serii chorzowianie mogą być spokojni o obsadę bramki. Dużo gorzej wygląda sytuacja w defensywie. Do treningów dopiero niedawno wrócił Adam Pazio. Z kolei mogący występować na pozycji stopera Miłosz Trojak w ostatnim sparingu przed sezonem zszedł z boiska z urazem pachwiny i jego występ w Mielcu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jeśli Trybunał Arbitrażowy nie przyzna Ruchowi racji w sporze z PZPN (chorzowianie zostali ukarani w związku z długami w stosunku do piłkarzy i trenera pracujących w klubie w latach 2001-2002, pomimo faktu, że związek wcześniej pismem potwierdził brak jakichkolwiek zaległości), wówczas Niebiescy bez wzmocnień przystąpią do spotkań z Chrobrym Głogów (w lidze i Pucharze Polski) i Drutex-Bytovią Bytów.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: kiedyś pięć goli, teraz pięć bil. Lewandowski zszokował Chińczyków!(WIDEO)

Ruch Chorzów w Mielcu ze Stalą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL