Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Witczyk

Stadion Śląski zmienił się nie do poznania. Jest już niemal gotowy do otwarcia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stadion Śląski wygląda imponująco. Otwarcie chorzowskiego giganta zapowiedziane jest na wrzesień tego roku, a obiekt zmienił się nie do poznania.

Przebudowa Stadionu Śląskiego jest już na ukończeniu. Na chorzowskim obiekcie ułożono już trawę, a prac wymagają jeszcze bieżnia oraz inne elementy infrastruktury lekkoatletycznej. Śląski ma być domem dla polskich lekkoatletów i to właśnie na nim rozgrywane mają być najważniejsze imprezy nie tylko rangi krajowej, ale również i międzynarodowej.

Kilka tygodni temu wiceprezes PZLA, Tomasz Majewski, zapowiedział, że czynione będą starania, by Stadion Śląski w najbliższej przyszłości był areną mistrzostw Europy. - Myślę, że będą to mistrzostwa Europy 2022, a więc te "prawdziwe", rozgrywane nie w roku olimpijskim. Drużynowe Mistrzostwa Europy za dwa lata organizujemy w Bydgoszczy, więc pewnie przez kolejne 10 lat ich już nie dostaniemy - powiedział Majewski w rozmowie z dziennikiem "Sport".

Chorzowski gigant nadal ma gościć reprezentację Polski. Co prawda Biało-Czerwoni eliminacyjne spotkania rozgrywają na PGE Narodowym w Warszawie, ale towarzyskie mecze odbywają się na innych obiektach.

Prace na Stadionie Śląskim trwają od 2009 roku. Pierwotnie miał on być gotowy do użytku na Euro 2012, ale z powodu problemów przy budowie dachu prace znacznie się przedłużyły. Koszt budowy to około 650 mln złotych.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: David Beckham znów z Realem Madryt

Czy Stadion Śląski powinien gościć mecze piłkarskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL