Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Brożek WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Paweł Brożek

Problemy kadrowe Wisły Kraków. "Przydałby się nam kolejny tydzień przerwy"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W piątkowym meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy z Arką Gdynia Wisła Kraków zagra osłabiona brakiem pięciu zawodników. Do dyspozycji trenera Kiko Ramireza jest już za to pauzujący ostatnio Arkadiusz Głowacki.

Kapitan Białej Gwiazdy opuścił dwa ostatnie ligowe spotkania z Zagłębiem Lubin (0:3) i Lechią Gdańsk (1:1) z powodu urazu ścięgna Achillesa. Arkadiusz Głowacki nie jest jeszcze w pełni zdrowy, ale zagra w Gdyni. Przeciwko Arce nie wystąpią za to Jakub Bartkowski, Vullnet Basha, Paweł Brożek, Zdenek Ondrasek i Fran Velez.

- Przydałby się nam jeden tydzień więcej przerwy reprezentacyjnej. Nie zdążyliśmy przygotować wszystkich piłkarzy, ale czujemy się gotowi do starcia z Arką. Głowacki wciąż nie jest w stu procentach przygotowany do gry, ale to, że już teraz chce pomóc zespołowi, świadczy o tym, jak walecznym i silnym jest kapitanem. Jak wiadomo, kontuzje ścięgna Achillesa nie należą do najprzyjemniejszych - mówi Kiko Ramirez.

Ondrasek pauzuje już od ponad miesiąca i nie zagrał w pięciu ostatnich meczach Wisły, ale absencja Pawła Brożka sprawia, że trener Ramirez ma mocno ograniczone pole manewru w ataku. Pozyskani tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego Jesus Imaz i Marko Kolar w Gdyni na pewno nie zagrają od pierwszego gwizdka. 

- Staramy się szukać różnych rozwiązań. Od dłuższego czasu musimy sobie radzić bez Ondraska, a teraz także bez Brożka. Staramy się szukać jeszcze wzmocnień. Dostosowujemy się do tej sytuacji. Ze Manuel jest przygotowywany do współpracy z Carlitosem. Myślę, że będzie w stanie sobie poradzić z tymi zadaniami - tłumaczy opiekun Białej Gwiazdy.

Wisła pozyskała latem jedenastu zawodników, a o angaż przy Reymonta 22 stara się król strzelców MŚ U-17 2007 - Macauley Chrisantus. - Prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia podejmiemy decyzję w jego sprawie - mówi Ramirez.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak się strzela w okręgówce. Gol z 70 m

Wisła Kraków jest mocniejsza niż wiosną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL