Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Michail Antonio w barwach West Ham United Reuters / Na zdjęciu Michail Antonio w barwach West Ham United

Poruszająca historia skrzydłowego West Ham United. "Dwóch moich przyjaciół zadźgano"

Karol Borawski
Karol Borawski
"Widziałem już wszystko". Dwóch przyjaciół Michaila Antonio zostało zadźganych, dwóch innych postrzelono. Piłkarz West Ham United opowiedział o dorastaniu w dzielnicy pełnej gangów.

Michail Antonio dorastał w niebezpiecznej dzielnicy w południowym Londynie. - Dwóch moich przyjaciół zostało zadźganych, dwóch innych postrzelono. Widziałem, jak ktoś został dźgnięty nożem. Widziałem już wszystko. Teraz wydaje się to szalone, ale kiedy byłem młodszy, to było normą - powiedział "The Sun".

- Słyszało się, że ktoś został zaatakowany nożem i reakcja była taka: "W porządku, został dźgnięty". Takie sytuacje nie były wielkim szokiem - dodał.

Antonio wychowywał się w Earlsfield, gdzie rywalizowały gangi Stick 'Em Up Kids i Terror Zone. Jako junior występował w Tooting & Mitcham United, przed przenosinami do West Ham United grał jeszcze w Reading, Cheltenham, Southampton, Colchester, Sheffield Wednesday i Nottingham Forest.

27-latek wie, jak trudno jest pozostać młodym ludziom z dala od przemocy i narkotyków. - W mojej szkole działały trzy gangi. Jestem silnym chłopakiem, zawsze byłem gotowy do walki. Większość dziewczyn chciała złych gości, którzy mieli pieniądze. Jak zdobyć pieniądze, kiedy jesteś jeszcze w szkole? Była tylko jedna droga. Ja nigdy nie chciałem iść tą drogą, zawsze chciałem zostać piłkarzem - dodał.

Skrzydłowy West Ham United spotyka się z uczniami i pokazuje, że można coś osiągnąć z dala od narkotyków i gangów. - Widzą mnie jako profesjonalnego piłkarza, który pochodzi z tej okolicy. Widzą, że jeśli o czymś się marzy, trzeba w to wierzyć. Jeśli się w coś mocno wierzy, można to osiągnąć - powiedział.

Wokół londyńskiego klubu panuje nerwowa atmosfera po słabym starcie w Premier League. - Kiedy nie wygrywamy, wszystko wybucha. Kibice, prezes, menedżer. Po zwycięstwach wszystko cichnie - powiedział.

W sobotę londyński klub zagra na wyjeździe zagra z West Bromwich Albion.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Mioduski: To początek realizacji mojej wizji

Czy West Ham zakończy sezon w górnej części tabeli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL