Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w Gdańsku / Na zdjęciu: Stadion w Gdańsku

Superpuchar Europy w Gdańsku? W środę decyzja UEFA

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Gdańsk czeka na decyzję Komitetu Wykonawczego UEFA w kwestii organizacji meczu o Superpuchar Europy w 2019 roku. Przedstawiciele europejskiej centrali wyboru dokonają już w najbliższą środę.

Stadion Energa Gdańsk jest jednym z siedmiu kandydatów do goszczenia zwycięzców kolejnej edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Oprócz stolicy Pomorza, o organizację meczu starają się stolica Albanii Tirana oraz Tuluza, Hajfa, Astana, Belfast i Stambuł.

Decyzję o wyborze gospodarza Superpucharu Europy Komitet Wykonawczy UEFA podejmie w środę podczas zjazdu w Nyonie. Początek obrad zaplanowany jest na godz. 14:00. Organizatora meczu kibice poznają trzy i pół godziny później.

Tego samego dnia UEFA wybierze też gospodarzy finałowych spotkań Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Mistrzyń w sezonie 2018/19. Lista kandydatów widoczna jest poniżej.

Mecze finałowe europejskich pucharów w sezonach 2017/18 i 2018/19:

Rozgrywki2017/18 (organizatorzy)2018/19 (kandydaci)
Liga MistrzówKijówBaku, Madryt
Liga EuropyLyonBaku, Sewilla, Stambuł
Superpuchar EuropyTallinTirana, Tuluza, Hajfa, Astana, Belfast, Gdańsk, Stambuł
Liga MistrzyńKijówBudapeszt, Astana


Do 2012 roku mecz o Superpuchar Europy rozgrywany był na stadionie Louisa II w Monako. Od tego momentu, UEFA co roku wybiera innego gospodarza. W 2013 roku była nim a Praga, a później Cardiff, Tbillisi, Trondheim i Skopje, gdzie 8 sierpnia Real Madryt pokonał Manchester United 2:1.

Stadion Energa Gdańsk, gdzie swoje mecze rozgrywa Lechia, został oddany do użytku w sierpniu 2011 roku. Był jedną z aren Euro 2012. Na jego trybunach może zasiąść 41 620 osób.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski uczcił jubileusz. Dwa gole Polaka! Zobacz skrót meczu Bayern - Mainz [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Gdańsk będzie gospodarzem meczu o Superpuchar Europy 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL