Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub ŻubrowskiPAP / PAP/Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jakub Żubrowski

PP: Korona zagra o pierwszy ćwierćfinał od siedmiu lat

Sebastian Najman
Sebastian Najman
- Jest o co walczyć, tym bardziej, że gramy przed własną publicznością - mówi Jakub Żubrowski. Korona w pucharowej rywalizacji zmierzy się z Wisłą Kraków. Stawką jest pierwszy od siedmiu lat ćwierćfinał tych rozgrywek.

Obecny tydzień mija w Kielcach pod znakiem dwumeczu z "Białą Gwiazdą". Najpierw Koronę czeka pojedynek w Pucharze Polski a następnie w ramach 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. - Najważniejszy jest najbliższy mecz, a że tak się złożyło, że w tygodniu dwa razy gramy z Wisłą to może i to ułatwi, bo mamy analizę przeciwnika na świeżo, trener będzie mądrzejszy o jakieś doświadczenia - uważa Jakub Żubrowski.

Na dobre rozpracowanie przeciwnika szczególnie liczą kibice złocisto-krwistych, dla których każdy mecz z Wisłą jest wyjątkowy. Pomóc w odniesieniu sukcesu mogą zapowiadane roszady w zespole gości. - Dochodzą sygnały, że skład Wisły będzie nieco zmieniony, u nas nie bardzo jest czym rotować na razie, ale też będą jakieś zmiany.

Zwycięzca środowego starcia awansuje do ćwierćfinału krajowego pucharu. Dla ekipy z Kolporter Areny, kończącej w poprzednich sezonach swój udział w rywalizacji na początkowych rundach, byłby to pierwszy taki przypadek od siedmiu lat. - Jest o co walczyć, tym bardziej, że gramy przed własną publicznością. Występ w domu obliguje do grania w tym przypadku nie o trzy punkty, a o zwycięstwo. Mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć, bo siedem lat Korona nie dotarła do tego poziomu rozgrywek - zakończył Żubrowski.

Spotkanie Korony z Wisłą Kraków rozpocznie się o godzinie 20:45.

ZOBACZ WIDEO Ligue 1: Wielki pech Olympique Lyon na boisku PSG [ZDJĘCIA ELEVEN]

Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL