Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar (nr 10) i Cavani (z prawej) East News / CHRISTOPHE SIMON / Na zdjęciu: Neymar (nr 10) i Cavani (z prawej)

Szymon Mierzyński: Bezczelne zachowanie Neymara wobec Edinsona Cavaniego (komentarz)

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Zaledwie półtora miesiąca minęło od transferu Neymara do Paris Saint-Germain, a Brazylijczyk już sprawia problemy. Jego postawa wobec Edinsona Cavaniego jest skandaliczna. Cały konflikt trudno będzie rozwiązać.

Podczas niedzielnego meczu z Olympique Lyon (2:0) reprezentant Canarinhos miał ochotę wykonać rzut karny, lecz Urugwajczyk się na to nie zgodził i sam podszedł do piłki, choć jedenastki ostatecznie nie wykorzystał. Według relacji francuskich mediów, dalsza część konfliktu miała miejsce w szatni, gdzie omal nie doszło do rękoczynów. Krewkich zawodników musieli rozdzielać koledzy.

Unai Emery nie ustalił wyraźnej hierarchii w zespole, więc podobne incydenty mogą się powtarzać. Na sprawę trzeba jednak spojrzeć szerzej. Edinson Cavani jest w klubie znacznie dłużej (rozgrywa w nim już piąty sezon) i cierpliwie pracował na swoją pozycję. Długo przecież znajdował się w cieniu Zlatana Ibrahimovicia i dopiero po jego odejściu do Manchesteru United (w połowie 2016 roku) stał się w ofensywie PSG postacią numer jeden.

Trudno więc zakładać, że teraz Urugwajczyk znów usunie się w cień i ustąpi młodszemu koledze, który dopiero trafił do drużyny. Neymarowi zresztą zabrakło w tym zamieszaniu klasy i wyczucia. To on jest w Paryżu nowicjuszem i na wysokie miejsce w hierarchii powinien zapracować na boisku. Zamiast tego podważa pozycję Cavaniego, który rozegrał dla paryskiego klubu 139 ligowych meczów i zdobył 95 bramek.

Wyjątkową bezczelnością ze strony Brazylijczyka jest jego spotkanie z władzami klubu, na którym miał zakomunikować, że życzy sobie sprzedaży Urugwajczyka, bo nie zamierza z nim dalej współpracować.

Wydarzenia w Paryżu dobitnie pokazują, że ściąganie zawodników z tak rozbuchanym ego rodzi więcej problemów niż korzyści. Zazwyczaj są oni przepłaceni (222 mln euro za Neymara trudno uznać za cenę rozsądną), a w nowym miejscu bardzo szybko próbują narzucać swoje zasady, doprowadzając niejednokrotnie do konfliktów i zwyczajnie psując atmosferę.

Szymon Mierzyński

Zobacz inne teksty Szymona Mierzyńskiego

ZOBACZ WIDEO Ligue 1: Wielki pech Olympique Lyon na boisku PSG [ZDJĘCIA ELEVEN]

Po czyjej stronie jesteś w konflikcie Neymar - Cavani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL