Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Clarence Seedorf AFP / ALBERTO PIZZOLI / AFP / Na zdjęciu: Clarence Seedorf

Clarene Seedorf szuka pracy. Prowadzi rozmowy z angielskim III-ligowcem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Clarence Seedorf szuka pracy. Były piłkarz reprezentacji Holandii jest blisko podpisania umowy z walczącym o utrzymanie w League One (trzeci poziom rozgrywkowy) Oldham Athletic.

Oldham Athletic sezon rozpoczęło fatalnie. Po dziesięciu kolejkach zespół ten ma na swoim koncie zaledwie 7 punktów i zajmuje 23. miejsce w tabeli League One. Działacze starają się naprawić sytuację i szykują zmianę trenera. Nowym szkoleniowcem miałby zostać Clarence Seedorf.

Jest to o tyle zaskakujące, że były piłkarz reprezentacji Holandii wcześniej pracował w AC Milan i chińskim Shenzhen. W obu klubach nie osiągnął sukcesów i szybko został zwolniony. W Mediolanie pracował przez cztery miesiące, a w Chinach przebywał przez pół roku.

Teraz Seedorf chce rozpocząć pracę w nisko notowanym klubie, co w przypadku odniesienia sukcesu byłoby trampoliną do znalezienia lepszej pracy. Jeśli jednak nie uda mu się odmienić gry Oldham Athletic, to przyszłość będzie musiał związać z czymś innym niż praca trenera.

W czwartkowe popołudnie władze klubu oprowadziły Seedorfa po bazie Oldham Athletic. Prezes jest zdeterminowany, by zmienić sytuację zespołu. Dotychczasowy trener - John Sheridan - został zwolniony. Według angielskich mediów Holender jest głównym kandydatem do jego zastąpienia.

Zatrudnienie Seedorfa ma rozpocząć nową erę w historii Oldham Athletic. Kupnem akcji klubu zainteresowany jest inwestor, który chce, by zespół ten grał o wyższe cele niż utrzymanie w League One.

ZOBACZ WIDEO Jacek Jaroszewski: Powrót Arka Milika na przełomie lutego i marca

Czy Clarence Seedorf odniesie sukces z Oldham Athletic?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL