Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Marciniak PAP/EPA / PAP/EPA/KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: Szymon Marciniak

El. MŚ 2018: polscy sędziowie z kolejnymi nominacjami. Poprowadzą trzy mecze!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nominacje dla polskich arbitrów przed ostatnimi meczami eliminacji mistrzostw świata. Do prowadzenia nadchodzących spotkań UEFA wyznaczyła Szymona Marciniaka, Daniela Stefańskiego i Pawła Gila.

Marciniak ze swoim zespołem polecą do Eskisehir, gdzie w piątek 6 października poprowadzi mecz Turków z Islandią w grupie I. Standardowo na liniach wesprą go Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Arbitrem technicznym będzie natomiast Tomasz Musiał.

Tego samego dnia w Rijece mecz Chorwatów z Finami, w tej samej grupie, sędziować będzie Daniel Stefański. Wraz z nim zawody poprowadzą asystenci Krzysztof Myrmus i Dawid Golis, zaś sędzią technicznym będzie Bartosz Frankowski.

Trzy dni później, 9 października, rozjemcą spotkania grupy D między Serbią a Gruzją będzie Paweł Gil. Mecz rozegrany zostanie w Belgradzie. Gilowi pomogą Konrad Sapela i Marcin Borkowski oraz Paweł Raczkowski jako arbiter techniczny.

Do końca eliminacji pozostały zaledwie dwie serie spotkań. Ostatnie mecze tego etapu rozegrane zostaną 10 października. Między 9 a 14 listopada odbędą się z kolei pojedynki barażowe.

ZOBACZ WIDEO FC Barcelona znów wygrywa. Pomogły dwa "swojaki". Zobacz skrót meczu z Girona [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy jesteś zaskoczony liczbą nominacji dla polskich sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Szmondak Zgłoś
  Nasi sędziowie piłkarscy zasłużenie dostali powołania na mecze eliminacji na rosyjski mundial. Nie odbiegają poziomem od najlepszych. Szkolą się także systematycznie w systemie VAR.
  Czytaj całość
  Nie zdziwię się wcale, jak Gil, Marciniak oraz Stefański pojadą na mundial. A może i ktoś czwarty z polskich sędziów dołączy, jako arbiter główny?
  • yes Zgłoś
   podejście do tematu i wykrzyknik jak gdyby jechali po medale.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL