Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski po obronie pracy licencjackiej Materiały prasowe / http://ews.edu.pl / Na zdjęciu: Robert Lewandowski po obronie pracy licencjackiej

Robert Lewandowski z licencjatem. Droga do sławy

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Pewnie miał łatwo, bo wszystko przecież doskonale wiedział. Dzień po meczu z Czarnogórą Robert Lewandowski poszedł do szkoły i obronił pracę licencjacką. Temat: RL9. Droga do sławy.

Wszystko odbyło się ekspresowo. W poniedziałek o godzinie 9 Robert Lewandowski usiadł w małej salce na przeciwko Komisji Egzaminacyjnej złożonej z czterech osób. Profesorowie z warszawskiej Wyższej Szkoły - Edukacja w Sporcie zrobili piłkarzowi wielką niespodziankę, ubrali się w koszulki reprezentacji Polski. On sam kanclerzowi uczelni zostawił małą piłkę z podpisem i liczbą 51. Tyle goli Lewandowski strzelił w reprezentacji Polski. 

Piłkarz oczywiście zdał.  - Piątki? Były trzy szóstki! Teraz są szóstki! - zdradziła na miejscu jego dumna mama Iwona. 

- Jestem wzruszona - nie potrafiła ukryć emocji.

Kapitan reprezentacji Polski studiował wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Ta jego edukacja trwała długo.  - Robert studiował 10 lat. Po drodze miał dwa urlopy dziekańskie, dwa razy grał w mistrzostwach Europy, grał w Lechu Poznań, w Bayernie. Uczelnia stworzyła mu możliwość spokojnego studiowania przy kontynuowaniu kariery piłkarskiej - powiedział nam kanclerz uczelni Marek Rybiński. 

ZOBACZ WIDEO Droga do sławy. Robert Lewandowski obronił pracę licencjacką


W końcu ustalono termin egzaminu po ostatnim meczu eliminacyjnym. Miał być dobry wynik naszej drużyny i dobry wynik piłkarza na egzaminie. Oba cele zostały zrealizowane. 

Na obronę pracy nie przyjechała żona Anna, która też uczyła się w tej szkole. Zdjęcia państwa Lewandowskich wiszą na ścianie w uczelni. Choć Anna jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Stachurska. Tu się poznali, tu między nimi zaiskrzyło. 

Robert Lewandowski nie jest pierwszym sportowcem, który kształcił się Wyższej Szkole - Edukacja w Sporcie. Maturę zdawał tu Adam Małysz, szkołę kończyli m.in Anita Włodarczyk czy Krzysztof Włodarczyk.

Komentarze (38):

Wszystkie komentarze (38)

Komentarze (38)

×
    Wszystkie komentarze (38)
    PRZEJDŹ NA WP.PL