WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

El. MŚ 2018. Nic nie mogło powstrzymać Roberta Lewandowskiego! Nawet brudna gra rywali

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Robert Lewandowski został królem strzelców el. MŚ 2018, choć rywale nie przebierali w środkach, próbując go powstrzymać. Kapitan reprezentacji Polski był najczęściej faulowanym zawodnikiem rozgrywek!

W dziesięciu meczach el. MŚ 2018 przeciwnicy nieprzepisowo zatrzymywali Roberta Lewandowskiego aż 36 razy - kapitan reprezentacji Polski był faulowany średnio co 25 rozegranych minut.

Nie było w europejskich el. MŚ 2018 zawodnika, na którym rywale popełniliby więcej faulów niż na "Lewym". Drugi pod tym względem Serb Josip Ilicić był faulowany 35 razy, a trzeci Azer Dimitrij Nazarow - 31.

Przeciwnicy robili wszystko, by zatrzymać Lewandowskiego, ale ten nic nie robił sobie z ich brudnej gry. Polak strzelił w el. MŚ 2018 16 goli i został nie tylko królem strzelców, ale też rekordzistą rozgrywek - nigdy wcześniej żaden zawodnik nie zdobył w jednym cyklu eliminacyjnym więcej bramek.

Mało tego, z polowania, jakie rywale urządzili na Lewandowskiego, ten uczynił swój atut. Pięć z 16 bramek kapitan reprezentacji Polski zdobył uderzeniami z rzutów karnych (4) bądź wolnych (1) podyktowanych za faule na nim samym. Pięciu rywali za przewinienia na "Lewym" otrzymało żółte kartki: Kazachowie Serhij Malij i Jeldos Achmetow, Rumunowie Florin Andone i Cristian Sapunaru oraz Czarnogórzec Stefan Savić.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Dlaczego mam mówić, że jest świetnie? Nie jest

Kapitanowi Biało-Czerwonych życie uprzykrzali nie tylko przeciwnicy, ale też kibice rywali. Podczas wyjazdowego spotkania z Rumunią (3:0) Lewandowski został ogłuszony rzuconą z trybun petardą, ale i to nie wybiło go z uderzenia. Pozostał na boisku i ustrzelił dublet, dzięki któremu ustanowił nowy rekord reprezentacji Polski pod względem bramek zdobytych w meczach o stawkę.

Polska była jednym z najczyściej grających zespołów el. MŚ 2018. W 10 meczach podopieczni Adama Nawałki popełnili tylko 96 przewinień - mniej nieczystych zagrań na koncie mieli tylko Niemcy (68), Azerowie (81), reprezentanci Irlandii Północnej (90) i Belgowie (95). Z drugiej strony rywale faulowali Polaków aż 147 razy - częściej ofiarami nieczystej gry było tylko pięć ekip: Portugalii (150), Grecji (152), Serbii (153), Macedonii (155) i Andory (163).

Co ciekawe, najczęściej faulującym Polakiem w el. MŚ 2018 był... Lewandowski. Kapitan Bialo-Czerwonych popełnił ich 16 - jedno co 56 minut.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL