WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Angielski dzienik wskazał faworytów MŚ. Polska wysoko w notowaniu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Angielski dziennik "The Guardian" sporządził ranking drużyn, które za rok wystąpią w mistrzostwach świata w Rosji. Polska w tym notowaniu zajmuje wysokie, ósme miejsce. Na samym szczycie listy jest reprezentacja Niemiec.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

- Zespół pod wodzą Adama Nawałki spisuje się rewelacyjnie. To może być "czarny koń" tego turnieju - tak o reprezentacji Polski pisze angielski dziennik "The Guardian", który zrobił właśnie ranking drużyn, które za rok wystąpią w mistrzostwach świata w Rosji.

Polacy w tym zestawieniu zajęli ósme miejsce, wyprzedzając m.in. Meksyk, Urugwaj (z tymi zespołami w listopadzie zagramy mecze towarzyskie), Anglię czy Serbię.

- Drużyna grała bardzo równo przez całe eliminacje, jedynie poza meczem z Danią. Polacy nie mają problemów ze strzelaniem goli. Sam Lewandowski zdobył 16 bramek z 28 całego zespołu. Szybkość i duża agresja w grze to atuty Polski - pisze "The Guardian".

Dziennik zwraca uwagę na Roberta Lewandowskiego. - On jest mózgiem tej drużyny, w trakcie meczu wykonuje gigantyczną pracę. Na turnieju będzie podobnie, co może odbić się na jego skuteczności w polu karnym - czytamy.

Na samym szczycie rankingu znalazła się reprezentacja Niemiec.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Tuzimek: Jestem szalony, rozmawiajmy o medalu
Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na mistrzostwach świata w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (36):

Pokaż więcej komentarzy (33)