WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Martin Rose / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski ocenił treningi u nowego trenera: Są intensywniejsze niż u Ancelottiego

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Robert Lewandowski wrócił już do Bayernu Monachium, gdzie czekał na niego i jego kolegów z zespołu nowy trener, Jupp Heynckes. Polski napastnik podzielił się wrażeniami z pierwszych treningów pod wodzą nowego szkoleniowca.

Heynckes przejął Bayern 6 października, ale premierowe zajęcia zespołu mógł poprowadzić dopiero w tym tygodniu, gdy jego zawodnicy wrócili do klubu ze zgrupowań drużyn narodowych.

Pytania o współpracę z nowym szkoleniowcem oraz o poziom treningów i ich porównania z tymi prowadzonymi przez poprzedniego trenera, Carlo Ancelottiego, stały się dla dziennikarzy z Niemiec głównym tematem w ostatnich dniach. W czwartek odpowiedzieli na nie zawodnicy Bayernu, w tym Robert Lewandowski. - Trudno jest wypowiedzieć się na temat trenera zaledwie po dwóch dniach. Znam go spoza piłki. Mam nadzieję, że pod jego wodzą będziemy grali lepiej - stwierdził Lewandowski.

- Jeśli porównany pierwsze dwa treningi do tych, które mieliśmy wcześniej, to były bardziej intensywne. Ale naprawdę - trudno jest je oceniać po dwóch dniach - dodał.

ZOBACZ WIDEO Czy Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w historii polskiej piłki? Boniek odpowiada

Heynckes objął Bayern po Ancelottim, którego bawarski klub zwolnił 28 września. Włocha uznano winnym słabej gry zespołu na początku sezonu i rosnących konfliktów między czołowymi zawodnikami drużyny. Gaszenie pożaru powierzono 72-letniemu Niemcowi.

To czwarty pobyt Heynckesa w bawarskim klubie. Zespół prowadził już między 1987 a 1991 rokiem, później w 2009, a na koniec w latach 2011-2013. I to ze sporym powodzeniem. Podczas jego ostatniego pobytu w klubie, Bayern zdobył krajowy dublet oraz wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów.

Pierwszy mecz pod jego wodzą Bayern rozegra w nadchodzącą sobotę. Rywalem mistrzów Niemiec będzie SC Freiburg.

Czy Bayern pod wodzą Heynckesa osiągnie lepsze wyniki niż za kadencji Ancelottiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)