Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiEast News / Kirill KUDRYAVTSEV/AFP / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Kto głosował na Lewandowskiego? Znamy oficjalnie wyniki

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski dostał w sumie 29 punktów w głosowaniu na Piłkarza Roku zorganizowanym przez FIFA. Tylko dwie osoby przyznały mu maksymalną liczbę punktów.

Urodzony w Łodzi Richard Orłowski, trenujący obecnie reprezentację Belize, umieścił go na pierwszym miejscu. Drugą osobą jest rzecz jasna selekcjoner naszej kadry, Adam Nawałka. Tylko oni uznali, że Robert Lewandowski powinien wygrać plebiscyt.

Trzy punkty, a więc na drugiej pozycji umieścili go: Manuel Neuer (Niemcy), Christoph Daum (były selekcjoner reprezentacji Rumunii), któremu Lewandowski zalazł za skórę w eliminacjach do MŚ, Ghedin Pietro (selekcjoner Malty) oraz dziennikarz z Irlandii Quinn Philip.

Po jednym punkcie przyznał mu duet z Kolumbii - trener Jose Pekerman oraz kapitan reprezentacji James Rodriguez. Ponadto dziennikarze tak egzotycznych rejonów jak Turks i Caicos (liczba ludności 35 tys., terytorium zależne od Wielkiej Brytanii) oraz Guam także umieścili go na trzecim miejscu w swoim głosowaniu. Również trener Nowej Kaledonii Thierry Sardo wyróżnił Polaka. Selekcjoner Ugandy oraz dziennikarz z Niemiec kończą listę osób, które oddały głos na Lewandowskiego.

Adam Nawałka na pierwszym miejscu umieścił "Lewego", na drugim Cristiano Ronaldo, a na trzecim Gianluigiego Buffona. Z kolei napastnik Bayernu Monachium był lojalny w stosunku do klubowego kolegi Manuela Neuera. Oprócz niego głosował także na Arturo Vidala (Bayern Monachium) oraz Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo wygrał plebiscyt ze zdecydowaną przewagą. Uzyskał aż 43,16 proc. głosów. Drugi w klasyfikacji Lionel Messi zebrał 19,25 proc, a trzeci Neymar 6,97 proc. Okazuje się, że o krok od podium był Gianluigi Buffon. Na Roberta Lewandowskiego oddano tylko 0,77 proc. wszystkich głosów. To dopiero 16. wynik spośród wszystkich nominowanych piłkarzy.

ZOBACZ WIDEO: Ogromny projekt Kusznierewicza. Cały świat będzie podziwiał Polaków

Oni głosowali na Lewandowskiego: 

1 punkt:

Rodriguez James (Kolumbia, piłkarz)
Pekerman Jose (Kolumbia, trener)
Sardo Thierry (Nowa Kaledonia, trener)
Basena Moses (Uganda, trener)
Mueller-Hohenstein Kathrin (Niemcy, media)
Shedd Jay (Guam, media)
Deo Faizool (Turks i Caicos, media)

3 punkty:

Manuel Neuer (Niemcy, piłkarz)
Ghedin Pietro (Malta, trener)
Daum Christoph (Rumunia, trener)
Quinn Philip (Irlandia, media)

5 punktów:

Richard Orlowski (Belize, trener)
Adam Nawałka (Polska, trener)

Czy jesteś rozczarowany pozycją Lewandowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • Wojciech Maleszko Zgłoś
  Moim zdaniem potrzebny jest inny ranking. Piłkarz nie powinien być wybierany na zasadzie popularności. Może lepiej byłoby zrobić ranking np. na zasadzie ilość strzelonych goli, ilości
  Czytaj całość
  asyst, liczby zebranych kartek (czerwone, żółte), skuteczności w strzelaniu karnych, gry fairplay oraz innych wskaźników. Do tego doszedłby poziom ligi i gra w reprezentacji narodowej. Po przemnożeniu wyszedłby ciekawy wynik. Warto byłoby o tym pomyśleć.
  • Gregor Grzegorz Kruczek Zgłoś
   Bo to jest ranking popularności raczej. Jedenastka Fifa składa się niemal wyłącznie z piłkarzy Barcelony i Realu Madryt.
   • GreatDeath Zgłoś
    Jakiekolwiek porównywanie piłkarzy, którzy grają na różnych pozycjach jest po prostu śmieszne. Rankingi są nic nie warte.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL