Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bobby Wood (z lewej) i Willi Orban (z prawej)PAP/EPA / PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN / Bobby Wood (z lewej) i Willi Orban (z prawej)

Polska tylko wyjściem awaryjnym dla Williego Orbana. Kapitan RB Lipsk chce grać dla mistrzów świata

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Mający polskie korzenie kapitan RB Lipsk, Willi Orban potwierdził, że nie wyklucza gry dla Biało-Czerwonych, ale zaznaczył, że priorytetem są dla niego występy w reprezentacji Niemiec. - Marzę o występie na mundialu - mówi wicemistrz Niemiec.

Willi Orban urodził się w Niemczech, ale jego ojciec jest Węgrem, a matka Polką. 25-latek jest wychowankiem 1.FC Kaiserslautern, a od dwóch sezonów występuje w RB Lipsk. Jest jednym z liderów wicemistrza Niemiec i pełni nawet funkcję kapitana Czerwonych Byków.

Obrońca, w którego żyłach płynie polsko-węgierska krew, występował w młodzieżowej reprezentacji Niemiec, ale w kadrze A jeszcze nie zagrał, a to oznacza, że wciąż może występować w dorosłej reprezentacji Niemiec, Polski albo Węgier. We wrześniu przyznał nawet, że nie wyklucza gry dla Biało-Czerwonych.

Ta deklaracja jednego z najlepszych obrońców Bundesligi rozpaliła serca polskich kibiców, ale w rozmowie z "Münchner Merkur" Orban przyznał otwarcie, że w pierwszej kolejności czeka na powołanie od Joachima Loewa, a gra dla Polski albo Węgier jest dla niego tylko wyjściem awaryjnym.

- Nie wykluczam niczego, ale reprezentacja Niemiec jest dla mnie pierwszą opcją. W kadrze Węgier czy Polski szansę mógłbym dostać wcześniej, ale nie jestem typem człowieka, który idzie na łatwiznę - stwierdził Orban.

25-latek był w kręgu zainteresowań Loewa przed Pucharem Konfederacji. Selekcjoner mistrzów świata na rozegrany w Rosji turniej zabrał zawodników z szerokiego zaplecza kadry, ale Orban powołania się nie doczekał.

ZOBACZ WIDEO Neymar wyrzucony z boiska, PSG straciło punkty! Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN EXTRA]

Obrońca RB Lipsk marzy o udziale w MŚ 2018, ale zdaje sobie sprawę z tego, że może obejrzeć mundial w telewizji: - Nie robię sobie wielkich nadziei. W reprezentacji jest wielu dobrych środkowych obrońców. Jeśli będę dobrze grał w Lipsku, to kto wie - wszystko jest możliwe.

Czysto teoretycznie Orban mógłby być wzmocnieniem reprezentacji Polski, ponieważ Adam Nawałka nie ma godnych zastępców dla Kamila Glika czy Michała Pazdana - kiedy w meczach el. MŚ 2018 jeden z nich musiał pauzować, do składu Biało-Czerwonych wskakiwali Thiago Cionek bądź Bartosz Salamon. Z drugiej strony przykłady Ludovica Obraniaka czy Eugena Polanskiego pokazały, że selekcjoner nie chce mieć w swoim zespole piłkarzy, którzy nie traktują gry w koszulce z białym orłem na piersi jako wyróżnienia.

Czy Willi Orban byłby wzmocnieniem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL