WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / PAP/Wojciech Pacewicz / Patryk Lipski chciałby zadebiutować w Lechii już podczas meczu z Pogonią

Patryk Lipski wróci do Ruchu Chorzów?

Michał Piegza
Michał Piegza
Ruch Chorzów poinformował, że Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych uznał zasadność wniosku klubu. Działacze klubu z Cichej nie zgodzili się z decyzją I instancji, która rozwiązała kontrakt Patrykiem Lipskim.

Kiedy w maju Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN rozwiązała z winy klubu kontrakt Ruchu Chorzów z Patrykiem Lipskim niektóre media na działaczach z Cichej nie zostawiły suchej nitki.

Tymczasem po pięciu miesiącach okazało się, że to chorzowianie mieli rację. Działacze Ruchu poinformowali, że Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych w trakcie swojego posiedzenia, które odbyło się 19 października br., zmienił orzeczenie I instancji z dnia 11 maja 2017 roku i uznał zasadność wniosku Ruchu z 19 kwietnia 2017 roku.

Chorzowianie przypomnieli, że od początku poddawali w wątpliwość zasadność wniosku. Sprawę w maju w I instancji na niekorzyść klubu rozstrzygała Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. Po rozwiązaniu kontraktu z winy klubu Ruch odwołał się do II instancji.

Działacze z Cichej poinformowali, że klub... nie ma prawa do odszkodowania. Najpóźniej do 9 listopada Ruch na piśmie otrzyma decyzję Izby. Aktualnie Patryk Lipski jest zawodnikiem Lechii Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: Inter pokonał Sampdorię. Gol Kownackiego obudził drużynę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]"

Jak powinna zostać rozwiązana sytuacja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL