Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Willi Orban (z lewej)PAP / CLEMENS BILAN / Willi Orban (z lewej)

Willi Orban o grze dla Polski: Nie było kontaktu z PZPN-u

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
- Nie rozmyślam za bardzo o grze dla Polski, ale też tego nie wykluczam - tak Willi Orban skomentował możliwość występów w drużynie Adama Nawałki.

Matka kapitana RB Lipsk jest Polką, dlatego dziennikarze dopytują Williego Orbana, czy byłby zainteresowany grą dla Biało-Czerwonych. Obrońca rozegrał dotąd dwa spotkania w młodzieżowej reprezentacji Niemiec do lat 21. Piłkarz, którego ojcem jest Węgrem, jakiś czas temu rozmawiał telefonicznie z selekcjonerem tej kadry, ale wyjaśnił mu, że pierwszeństwo ma dla niego drużyna narodowa prowadzona przez Joachima Loewa.

Po meczu RB Lipsk z Bayernem Monachium w drugiej rundzie Pucharu Niemiec z zawodnikiem porozmawiał jeden z polskich dziennikarzy.

- Czy jest szansa pogadać z tobą w naszym języku? - zapytał reporter TVP Sport. 

- Rozumiem, ale nie mogę mówić, tylko trochę - Orban odpowiedział łamaną polszczyzną.

Dalej, już w języku niemieckim, tłumaczył kwestię wyboru reprezentacji. Zawodnik nie ma na razie polskiego obywatelstwa. W przypadku chęci wyrobienia tego paszportu może mieć z kolei problem, ponieważ przed laty jego matka zrzekła się tego dokumentu.

- Moja mama ma polskie korzenie, ale nie było dotąd żadnego tematu, kontaktu ze strony polskiego związku, dlatego nie rozmyślam o tym za bardzo. Moja pierwsza opcja to gra dla Niemiec, ale nie chciałbym niczego wykluczać. Polska ma bardzo mocną reprezentację, zobaczymy, co przyniesie przyszłość - stwierdził zawodnik. 

Orban to podstawowy piłkarz RB Lipsk. W poprzednim sezonie wywalczył z drużyną wicemistrzostwo Niemiec. Od ponad roku jest też kapitanem zespołu.

ZOBACZ WIDEO: Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Zobacz skrót meczu ze Swansea [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy warto sprawdzić Williego Orbana w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL