Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Faouzi Ghoulam (z lewej) i Maurizio Sarri (z prawej)Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Faouzi Ghoulam (z lewej) i Maurizio Sarri (z prawej)

Milik wspiera kolegę z Napoli. Ghoulam także zerwał więzadło w kolanie

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Faouzi Ghoulam w meczu z Manchesterem City (2:4) opuścił boisko już w 31. minucie. Badania lekarskie wykazały, że gracz Napoli zerwał więzadło. Algierczyk może liczyć na wsparcie Arkadiusza Milika.

Maurizio Sarri w swoim zespole ma kilku pewniaków, którzy grają regularnie. Jednym z nich jest Faouzi Ghoulam. Algierczyk w tym sezonie wystąpił we wszystkich meczach Serie A i Ligi Mistrzów. Teraz kibice nie zobaczą go przez wiele miesięcy, a wszystko przez kontuzję, której nabawił się w środowym starciu z Manchesterem City.

26-letni lewy obrońca zszedł z boiska w 31. minucie. Wszyscy obawiali się, że uraz jest poważny i niestety obawy się potwierdziły. Następnego dnia SSC Napoli poinformowało, że Ghoulam zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie.

Od razu nasuwa się skojarzenie z Arkadiuszem Milikiem. Polski napastnik we wrześniu doznał bardzo podobnej kontuzji i obecnie walczy o powrót na boisko. Przy dobrych wiatrach będzie mógł wznowić normalne treningi na początku przyszłego roku. Nie dziwi, że Polak jako jeden z pierwszych publicznie pocieszył kolegę z drużyny.

- Rozumiem, jak się teraz czujesz. Wrócimy mocniejsi. Jestem z tobą! Trzymaj się - pisze Milik na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO: Ogromny błąd rywala dał bramkę Napoli, Zieliński blisko trafienia. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Ghoulam w piątek przejdzie operację. Potem czeka go długa rehabilitacja. Trudno określić, kiedy można oczekiwać jego powrotu na boisko, bo każdy organizm inaczej sobie radzi z tak poważnym urazem. Pewne jest, że w tym roku już go nie zobaczymy w akcji.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL