WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / Korona TV / Na zdjęciu. Starszy kibic gratuluje trenerowi Korony

Starszy kibic chciał pogratulować trenerowi Korony Kielce. "Urocze obrazki"

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Pewien starszy mężczyzna koniecznie chciał pogratulować Gino Lettieremu wyboru na trenera miesiąca w Lotto Ekstraklasie. Nagrała go kamera i kibic zrobił prawdziwą furorę.

Tak wielką, że prezes Zbigniew Boniek zaproponował nawet klubowi, że opłaci mu karnet do końca sezonu. Okazało się jednak, że sędziwy fan taką wejściówkę już posiada. Na dodatek, w trakcie meczu z Legią Warszawa będzie gościem VIP, oraz dostanie koszulkę z podpisami całej drużyny. 

W czwartek kibic z Kielc obserwował trening Korony Kielce. Gdy zajęcia się kończyły, poprosił piłkarza Jacka Kiełba, aby ten zawołał trenera Gino Lettieriego. Ten się zgodził, a potem miała miejsce taka oto scena: 

Gino Lettieri jest Włochem z niemieckim paszportem. Od tego sezonu prowadził drużynę Korony.  Jego przyjście do kieleckiego klubu wywołało w środowisku piłkarskim sporo kontrowersji, bo nie dość, że był trenerem zupełnie nieznanym z marnym dorobkiem, to na dodatek zastąpił Macieja Bartoszka, który w poprzednim sezonie został wybrany trenerem roku.

Na dodatek na początku rządów Lettieriego, w Koronie doszło do konfliktu, część piłkarza miała problem z zaakceptowaniem jego metod. Lettieri zakazał na przykład przychodzenia na posiłki w klapkach. 

Z czasem jednak drużyna i trener złapali kontakt. W połowie sezonu zasadniczego Korona zachwyca, jest na 4. miejscu w tabeli. A październik miała znakomity: 3 mecze - 2 zwycięstwa, 1 remis. Bramki zdobyte: 10, bramki stracone: 3. Do tego wyrównany rekord swej najwyższej wygranej w historii występów w Ekstraklasie (5:0 z Lechią Gdańsk). I dlatego Lettieri w głosowaniu na trenera miesiąca wygrał bezapelacyjnie.

ZOBACZ WIDEO: Karol Linetty: W kadrze nie grałem na odpowiednim poziomie, chcę przenieść formę z klubu do reprezentacji

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL