Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam NawałkaPAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Adam Nawałka

Adam Nawałka: Nie da się zastąpić Roberta Lewandowskiego jeden do jednego

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
- Nasze nowe ustawienie jest dobre. Stworzyło rywalom wiele problemów. Ale podstawowym pozostaje to z czterema obrońcami - powiedział po spotkaniu z Urugwajem Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

- To był bardzo wartościowy mecz międzypaństwowy, z bardzo mocnym rywalem. Będziemy mieli wiele materiału do analizy - powiedział Adam Nawałka.

W meczu z Urugwajem selekcjoner reprezentacji Polski dał szansę kilku rezerwowym. Interesujące było zwłaszcza, jak poradzi sobie zastępca Roberta Lewandowskiego, Kamil Wilczek.

- Kamil miał kilka udanych akcji, ale również kilka strat, które nie powinny się przydarzyć. Myślę, że jest zawodnikiem, który powinien w dalszym ciągu się rozwijać. Widać możliwości - mówi.

- Nie było tematu, czy drużyna sobie poradzi bez Roberta czy nie. On jest genialnym, wybitnym zawodnikiem i nie ma co dywagować o zastąpieniu go jeden do jednego. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie mógł grać i musimy być na to gotowi - zaznacza selekcjoner.

Trener był zadowolony z ustawienia 3-5-2. - To dobre ustawienie, rywale mieli problemy w przejściu naszej defensywy. Praktycznie nie stworzyli sobie sytuacji. Choć jestem przekonany, że naszym koronnym ustawieniem będzie gra czwórką obrońców. Ale jest to ciekawa alternatywa - dodał.

Nawałka uważa, że w porównaniu do rywali, Polacy spisali się z przodu całkiem nieźle. - Z przodu mieliśmy bardzo dobre okazje, sam Jarek Jach trzy. Mieliśmy kilka sytuacji z akcji, bardzo szybko przechodziliśmy z głębokiej defensywny do szybkich ataków. Widać tu duży potencjał. Zresztą ten "transfer" z obrony do ataku zawsze był naszą mocną stroną - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk: Lewandowski waży 79 kg, ale dla reprezentacji waży i znaczy dużo więcej

Czy Polska zdobędzie medal na mundialu w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

 • Putimir Władim Zgłoś
  Pamięta ktoś tak dobry mecz w wykonaniu reprezentacji Polski w eksperymentalnym składzie? A grali z Urugwajem. Zwykle jak były eksperymenty to gra wyglądała chaotycznie, akcje się nie
  Czytaj całość
  zazębiały itd a wczoraj było ok. Wiadomo że Urugwajczycy nie grali (chyba) na 100% ale to i tak silny przeciwnik.
  • Mecz potwierdził, że bez Lewandowskiego nie jesteśmy z nikim wygrać.
   • hack Zgłoś
    Jak na mecz o pietruszkę, czyli tylko dla sztabu szkoleniowego o wnioski z gry, zupełnie fajny. Czego się spodziewaliście? Fajerwerków? Wszyscy na boisku chcieli zagrać dobrze, ale tak,
    Czytaj całość
    żeby nic sobie nie zrobić. Wilczek musi się nauczyć grać z tą drużyną, w jednym meczu tego nie załapie. Ile lat RL9 gra z Błaszczykowskim czy Grosikiem? Rozumieją się, tym czasem na boisku było 4 świeżych. Najważniejsze, że poradzili sobie na zero z tyłu, w nowym ustawieniu, z innym futbolem niż średniacy europejscy. Jak na sparing, zupełnie udane widowisko.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL