Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmiana w sztabie Wisły Kraków. To reakcja klubu na plagę kontuzji

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Władze Wisły Kraków zareagowały na plagę kontuzji, która dotknęła jesienią zespół Kiko Ramireza, i dokonały zmiany w sztabie medycznym. Na Reymonta 22 wrócił Mariusz Urban, który zastąpił w roli klubowego lekarza Jacka Jurkę.

Trudno wskazać zawodnika Białej Gwiazdy, który podczas przygotowań do sezonu bądź już w trakcie rundy jesiennej nie miał problemów zdrowotnych. Już od sierpnia z powodu zapalenia spojenia łonowego wyeliminowany z gry jest Fran Velez, a tylko w ostatnich tygodniach trener Kiko Ramirez nie mógł korzystać też z usług Pawła Brożka, Ivana GonzalezaPola Lloncha i Patryka Małeckiego, czyli czterech kolejnych podstawowych zawodników.

To, że wliczone w futbol kontuzje prześladują wiślaków, nie jest niczym nadzwyczajnym, ale na początku listopada "Gazeta Krakowska" poinformowała, że "niektórzy piłkarze grali lub grają z zaleczonymi urazami i to nawet w sytuacji, w której lekarze przestrzegają, że to może skończyć się poważniejszymi kontuzjami".

Po tej publikacji władze Wisły zapewniły, że stan zdrowia piłkarzy jest na bieżąco monitorowany, a klub nawiązał współpracę ze specjalistycznym ośrodkiem osteopatii i fizjoterapii w zakresie nie tylko leczenia, ale też profilaktyki.

Na tym jednak działania władz Białej Gwiazdy się nie skończyły. Przy Reymonta 22 podjęto decyzję o rozstaniu z dotychczasowym lekarzem, Jackiem Jurką, którego w środę w roli koordynatora sztabu medycznego zastąpił Mariusz Urban.

Dla doświadczonego doktora to powrót do Wisły, w której pracował już w latach 2000-2009 i 2013-2016. Przerwa była związana z tym, że Urban był szefem sztabu medycznego reprezentacji Polski podczas przygotowań do Euro 2012 i samego turnieju finałowego. Z kolei w ostatnim roku opiekował się koszykarkami Wisły Can-Pack Kraków.

ZOBACZ WIDEO: Hit na remis. Brazylia strzelała ślepakami na Wembley - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wisła Kraków awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL