Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emmanuel AdebayorGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Emmanuel Adebayor

"Wiele razy chciałem się przez nich zabić"! Adebayor opowiedział o swoim dramacie

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Reprezentant Togo Emmanuel Adebayor poczuł wielką ulgę, że wyjawił światu prawdę o swojej rodzinie. - Przez lata trzymałem to w sobie - przyznaje.

- Wielokrotnie myślałem o samobójstwie - przyznał w rozmowie z francuskim czasopismem "So Foot" Emmanuel Adebayor. 33-letni napastnik w końcu nie wytrzymał i opowiedział światu, jak traktują go bliscy członkowie rodziny. Ich zachowanie sprawiło, że znany sportowiec wpadł w depresję.

- Często zmieniam swój numer telefonu, bo oni potrafią do mnie wydzwaniać i nie pytają, jak się czuję, tylko ciągle żądają pieniędzy. Tak było nawet wtedy, kiedy doznałem kontuzji, grając w Tottenhamie. Byłem na badaniach jak dzwonili, żebym zapłacił rachunki za ich dzieci - zdradził 73-krotny reprezentant Togo.

Adebayor podkreślił, że zawsze myślał o swoich rodzicach i licznym rodzeństwie. Chciał bowiem wyciągnąć ich z biedy, co ostatecznie mu się udało. Przypłacił to jednak stanami depresyjnymi i myślami samobójczymi.

- Wiele razy chciałem się przez nich zabić. Przez lata trzymałem to w sobie. Człowiek ciężko pracuje, myśli o wszystkich, a oni cały czas robią wszystko przeciwko tobie - podsumował zawodnik m.in. Arsenalu Londyn, Manchester City i Tottenhamu Hotspur.

- Jestem zdegustowany tym, że rzeczy osiągnęły ten etap, ale teraz przynajmniej czuję ulgę, że o tym opowiedziałem - dodał na koniec.

Adebayor w tym sezonie reprezentuje barwy tureckiego Basaksehir. Jak zapowiedział, jego kariera potrwa jeszcze trzy, cztery lata.

ZOBACZ WIDEO: Henryk Szost przestrzega: Za chwilę europejskie bieganie przestanie istnieć

Depresja u piłkarzy to problem współczesnego futbolu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL