Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Santi CazorlaGetty Images / Na zdjęciu: Santi Cazorla

Santi Cazorla przeszedł dziewiątą operację. Hiszpan wciąż liczy na powrót do gry

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Santi Cazorla znów odczuwał dyskomfort w ścięgnie Achillesa i przeszedł dziewiątą już operację. 32-latek wciąż liczy na powrót do gry, choć możliwość wznowienia treningów ponownie się oddaliła.

Na początku listopada Santi Cazorla przekazał pozytywne informacje na temat swojego zdrowia. "Masz szczęście, że będziesz mógł chodzić" - usłyszał hiszpański piłkarz po ósmej operacji ścięgna Achillesa. Mimo to zawodnik szykował się do powrotu na boisko. Miało do tego dojść w styczniu.

Jednak marzenia o wznowieniu treningów 32-latek musi odłożyć na później. Piłkarz Arsenal FC za pośrednictwem Twittera przekazał, że przeszedł kolejną - dziewiątą - operację. - Z powodu dyskomfortu w ścięgnie, który odczuwałem przez ostatnich kilka dni, musiałem ponownie przejść operację. To opóźni datę mojego powrotu na boisko. Zachowuję entuzjazm i motywację, by wrócić i cieszyć się moją wielką pasją jaką jest piłka nożna - napisał Cazorla.

Hiszpan swój ostatni mecz rozegrał w październiku 2016 roku. Przez kontuzję stracił już ponad rok. Wydawało się, że powrót nastąpi na początku przyszłego roku, jednak w końcowej fazie rehabilitacji piłkarz znów narzekał na ból.

Według Arsene'a Wengera uraz Cazorli jest "najgorszym, jaki widział w życiu". Niewykryta i nieleczona infekcja sprawiła, że stracił 8 centymetrów ścięgna. Groziła mu nawet amputacja. Zawodnik przeszedł jednak operację rekonstrukcji ścięgna Achillesa.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #4. Sławomir Majak: Cypryjczycy szybko nauczyli się słów na "k"

Czy Santi Cazorla wróci do profesjonalnej piłki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL