Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka nożnaGetty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Surowa kara za odepchnięcie chłopca od podawania piłek. Michael Marrone zawieszony

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas finału FFA Cup piłkarz australijskiego klubu Adelaide United, Michael Marrone, odepchnął chłopca od podawania piłek. Za niesportowe zachowanie został zawieszony na dwa mecze.

W finale FFA Cup Adelaide United przegrało po dogrywce z FC Sydney 1:2. Po spotkaniu niewiele uwagi poświęcono jednak rezultatowi. Negatywnym bohaterem meczu był Michael Marrone. Piłkarz Adelaide United z całym impetem odepchnął chłopca od podawania piłek.

Komisja dyscyplinarna australijskiej federacji nie miała żadnych wątpliwości i postanowiła ukarać zawodnika. Marrone został zawieszony na dwa spotkania. Jeszcze w trakcie meczu otrzymał od sędziego czerwoną kartkę.

Marrone na boisko wróci dopiero 8 grudnia. W dodatku jeśli w przyszłości podobne zachowanie powtórzy się, to zawodnik Adelaide United zostanie automatycznie zawieszony na dwa spotkania.


Skruszony zawodnik przeprosił odepchniętego chłopca. Zasugerował, że nie miał zamiaru nic mu zrobić. - Chciałem tylko wziąć piłkę. Myślałem, że mi ją po prostu odda - mówił Marrone. 30-latek chciał rozmawiać z chłopcem tuż po spotkaniu, ale wtedy zgody na to nie wyraziła rodzina.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: kibole przerwali mecz. To była regularna bitwa!

Czy kara zawieszenia na dwa mecze za odepchnięcie chłopca od podawania piłek jest odpowiednia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL