WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reuters / Na zdjęciu: Romelu Lukaku, reprezentant Belgii

Belgia straci organizację Euro 2020!

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. W czwartkowe popołudnie UEFA ma ogłosić, że Bruksela straci organizację meczów mistrzostw Europy w 2020 roku. Zastąpić ją ma ktoś z dwójki: Sztokholm - Cardiff.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Impreza - w odróżnieniu od poprzednich turniejów - ma się odbyć w trzynastu europejskich krajach. Jednym z nich była stolica Belgii, która miała gościć uczestników na etapie fazy grupowej i 1/8 finału.

W Brukseli trwa budowa Eurostadium, ale brakuje gwarancji dotyczących jej terminowego ukończenia. UEFA miała już stracić cierpliwość i wkrótce ogłosi zmianę miasta na inne. Informację tę podaje sport.tvp.pl, powołując się na źródła nieoficjalne. Sprawa pojawiła się już także w mediach zagranicznych.

Kto zajmie miejsce Brukseli? Ostrą walkę toczą Cardiff (Principality Stadium) i Sztokholm (Friends Arena). "Inside World Football" podaje, że większe szanse mają Szwedzi, mimo że ich obiekt ma mniejszą pojemność. Europejska centrala ma pominąć Cardiff głównie dlatego, że Euro 2020 będzie gościć w dwóch innych miastach Wielkiej Brytanii - Glasgow i Londynie (na Wembley zaplanowano półfinały oraz finał).

Jeden z walijskich działaczy uważa, że pominięcie Cardiff będzie decyzję polityczną i geograficzną, bo oferta z jego federacji jest znacznie lepsza niż ta, którą przygotowali Szwedzi.

Euro 2020 będzie pierwszym turniejem rozgrywanym w formule z aż 13 organizatorami. Pierwotnie o przyznanie części spotkań starały się też dwa polskie miasta - Chorzów i Warszawa, jednak ich kandydatury odpadły na etapie selekcji.

Uczestników najbliższych mistrzostw Europy będą gościć: Dania (Parken w Kopenhadze), Holandia (Amsterdam Arena), Rumunia (Stadionul National w Bukareszcie), Irlandia (Aviva Stadium w Dublinie), Hiszpania (San Mames w Bilbao), Węgry (Nemzeti Sportkozpont w Budapeszcie), Szkocja (Hampden Park w Glasgow), Niemcy (Allianz Arena w Monachium), Azerbejdżan (Stadion Olimpijski w Baku), Rosja (Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu), Włochy (Stadio Olimpico w Rzymie), Anglia (Wembley w Londynie) oraz kraj, który zastąpi Belgię.

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"
Które miasto powinno otrzymać organizację Euro 2020 w miejsce Brukseli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)