WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: reprezentacja Kolumbii

Mundialowy rywal Polaków zagra mecz towarzyski z Francją

Michał Fabian
Michał Fabian
23 marca reprezentacja Kolumbii zmierzy się na wyjeździe z Francją. Spotkanie z "Trójkolorowymi" będzie dla ekipy prowadzonej przez Jose Pekermana jednym z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata w Rosji.

Kolumbia to - obok Senegalu i Japonii - grupowy rywal reprezentacji Polski na przyszłorocznym mundialu. Biało-Czerwoni zmierzą się z drużyną z Ameryki Południowej 19 czerwca w Kazaniu. Będzie to drugi mecz w grupie dla obu ekip.

PZPN szuka dla naszej kadry rywali z Afryki i Azji, tymczasem federacja kolumbijska pracuje nad zakontraktowaniem meczów z ekipami z Europy. Właśnie ogłoszono, że 23 marca drużyna Jose Pekermana zmierzy się z Francją. Spotkanie odbędzie się na Stade de France w Saint-Denis.

- Federacja szuka jeszcze drugiego rywala w marcowym terminie FIFA. Spekuluje się, że będzie to zespół z Europy - informuje gazeta "El Tiempo".

Francuzi zgodzili się na mecz z Kolumbijczykami, gdyż chcieli się zmierzyć przed MŚ z zespołem z Ameryki Południowej (w grupie C trafili na Peru). Zapraszali Argentynę, ale tamtejsza federacja zażądała za przyjazd do Paryża 1,3 mln euro. Cztery dni po meczu z Kolumbią (27.03.) "Trójkolorowi" zmierzą się z Rosją.

ZOBACZ WIDEO: Damy z siebie wszystko" #5. Andrzej Janisz: W Kolumbii myśleli, że Lewandowski jest Niemcem


Czy Polska pokona Kolumbię na MŚ w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):