WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Philipp Schmidli / Na zdjęciu od lewej: Neymar, Leo Messi i Cristiano Ronaldo

Jeśli nie Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, to kto? Wyniki mogłyby być zaskakujące

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W ostatnich dziewięciu edycjach plebiscytu Złotej Piłki po zwycięstwa sięgali tylko dwaj piłkarze - Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi. A kto zdobywałby to trofeum, gdyby tych zawodników nie było?

Na Twitterze pojawiła się "symulacja" wyników plebiscytu Złotej Piłki po wykreśleniu Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Brani pod uwagę byli kolejni zawodnicy z rankingu.  

Portugalczyk po Złotą Piłkę sięgał w latach 2008, 2013, 2014, 2016 i 2017, natomiast Argentyńczyk w 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015. Obaj mają na koncie po pięć triumfów. 

Gdyby nie Cristiano Ronaldo, to w 2008 nagrodę odebrałby Fernando Torres. Kolejne trzy trofea trafiłyby do Xaviego, choć jak słusznie zauważyli Twitterowicze, gdyby nie Messi, który wtedy triumfował, to Xavi wcale tak wysoko w rankingach by się nie znalazł. 

W 2012 roku, kiedy plebiscyt wygrał Argentyńczyk, triumfatorem byłby Andres Iniesta. W 2013 roku po nagrodę sięgnąłby Franck Ribery , a rok później jego klubowy kolega Manuel Neuer. W 2015 i 2017 roku zwyciężyłby Neymar, a w 20o6 roku najlepszy okazałby się Antoine Griezmann.

W plebiscycie "France Football" wyboru dokonują dziennikarze. Głosujący mogą wybrać pięciu piłkarzy, przyznając im kolejno 6, 4, 3, 2 i 1 punkt. W tym roku udział wzięło 173 dziennikarzy.

ZOBACZ WIDEO: Morderczy wyczyn reprezentanta Polski. "To było moje życiowe zwycięstwo"


Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Kto jest najlepszym piłkarzem na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):