WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu piłka z Premier League

Gwiazdor Premier League stracił fortunę

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jeden z czołowych piłkarzy Premier League stracił ponad 5 milionów funtów w różnego rodzaju zakładach bukmacherskich - pisze "Daily Mirror". Klub zawodnika został już powiadomiony o jego uzależnieniu.

Hazard to bardzo popularna przypadłość wśród piłkarzy, którzy zarabiają zbyt wiele pieniędzy jak na swoje potrzeby. Szczególnie widoczne jest to w Anglii, gdzie kluby wydają na nowych piłkarzy fortuny i potem płacą im ogromne tygodniówki.

O tym, jak sportowcy są podatni na tego typu uzależnienia przekonuje najświeższy przykład z Wysp Brytyjskich. 

Otóż "Daily Mirror" ujawnia, że jeden z czołowych piłkarzy Premier League stracił ponad 5 milionów funtów w różnego rodzaju zakładach bukmacherskich. Informator gazety nie chce podawać nazwiska piłkarza.

Ujawnił jednak, że zawodnik ten zarabia tygodniowo około 100 tysięcy funtów. Na internetowych zakładach i grach miał zostawiać w tydzień nawet 250 tysięcy.

W końcu jeden z bukmacherów zablokował możliwość gry przez piłkarza, a o wszystkim został poinformowany klub. "Wprawdzie bukmacherzy kochają graczy, którzy wydają ogromne pieniądze, ale w tym przypadku stało się to zbyt poważne" - tłumaczy informator.

Według mediów, wśród piłkarzy Premier League wielu jest uzależnionych od hazardu, a zawodowy związek piłkarzy w Anglii alarmuje, że sytuacja jest krytyczna.

ZOBACZ WIDEO: Kuriozalna sytuacja z VAR-em, Bayern lepszy od Eintrachtu - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL