Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Lotto Ekstraklasy Agencja Gazeta / Cezary Aszkielowicz / Na zdjęciu: mecz Lotto Ekstraklasy

UOKiK ostrzega przed firmą Lyoness

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował we wtorek, że firma Lyoness "może być elementem jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej".

"Sygnały dotyczące działalności tych podmiotów prezes UOKiK otrzymał od KNF w pismach z 22.02.2017 r. i 11.05.2017 r., w których zwrócono uwagę, że mogą one być elementami jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej" - czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w artykule pt. "Inwestycje alternatywne i piramidy finansowe. Uważaj - oszustwo".

Jednym z wymienionych podmiotów jest firma Lyoness. Możemy o niej przeczytać: "Oferuje korzyści materialne, które są uzależnione od wprowadzania innych osób do programu. Wcześniej uczestnik wpłaca zaliczki na zakup bonów lub kart podarunkowych bądź dokonuje zakupów u partnerów handlowych."

Co to ma wspólnego z polskimi klubami? Pojawiły się sugestie, że Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk i Wisła Kraków współpracują z Lyoness, ponieważ taką nazwę partnera podawały w 2016 roku, gdy podpisywały umowy. Okazuje się jednak, że polskie kluby nie mają z tym nic wspólnego. 

"Postępowanie prowadzone przez UOKiK dotyczy firmy Lyoness Europe AG z siedzibą w Szwajcarii, a nie działającej na terenie Polski firmy myWorld Poland (wcześniej Lyoness Poland), będącej partnerem klubów Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków oraz Lech Poznań. Przeciwko firmie myWorld Poland nie jest prowadzone żadne postępowanie. Prowadzony przez myWorld Poland program Cashback World działa zgodnie z polskim prawem i obecnie ma w Polsce prawie 300 000 uczestników oraz ponad 2100 partnerów handlowych" - poinformowała nas firma myWorld Poland.

ZOBACZ WIDEO: "Damy z siebie wszystko" #7. Marek Jóźwiak ostro o prezesach w ekstraklasie

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL