Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Borussii DortmundGetty Images / Na zdjęciu: Stadion Borussii Dortmund

Polski talent podpisze profesjonalny kontrakt z Borussią Dortmund

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
18-letni David Kopacz podpisze wkrótce profesjonalny kontrakt z Borussią Dortmund - informują Niemcy. Nastolatek jest podstawowym zawodnikiem młodzieżowej drużyny BVB.

Pierwszy wielki krok w kierunku kadry pierwszej drużyny Borussii Dortmund  David Kopacz zrobił latem tego roku, gdy znalazł się w kadrze na obóz przygotowawczy do nowego sezonu. W lipcu ówczesny trener BVB Peter Bosz dał mu nawet szansę debiutu w jednym ze sparingów.

Jesienią 18-latek był podstawowym zawodnikiem młodzieżowej drużyny, która grała w młodzieżowym odpowiedniku Ligi Mistrzów. Wychodzi na to, że Borussia ma duże plany wobec zawodnika.

Otóż niemieccy dziennikarze zajmujący się zespołem BVB do lat 23 poinformowali, że Kopacz podpisze wkrótce swój pierwszy w karierze profesjonalny kontrakt z klubem ze stolicy Westfalii.

Oczywiście nie należy się spodziewać, że nastolatek od razu znajdzie się w kadrze meczowej zespołu, jednak to ogromny krok w kierunku debiutu w pierwszej drużynie i występów na boiskach Bundesligi.

David Kopacz urodził się w Niemczech i ma tamtejsze korzenie, jednak czuje się Polakiem wybrał grę w reprezentacji Polski. Był już powoływany do kadry do lat 21.

ZOBACZ WIDEO Potknięcie AS Roma, VAR wpłynął na wynik. Zobacz skrót meczu z Sassuolo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy David Kopacz zadebiutuje w pierwszym zespole Borussii Dortmund?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL