Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłkarze Leicester City Getty Images / Catherine Ivill / Piłkarze Leicester City

Koniec sagi z Adrienem Silvą. Portugalczyk w końcu może zagrać w Leicester

Rafał Mielinowski
Rafał Mielinowski
Aż cztery miesiące trwała transferowa saga z Adrienem Silvą w roli głównej. W lecie przenosiny Portugalczyka do Leicester City zakończyły się fiaskiem przez 14-sekundowe opóźnienie. Teraz w końcu sprawa została dopięta.

Silva dogadał się z Leicester już w sierpniu, ale wtedy jego wyjazd do Anglii został wstrzymany, bo dokumenty wysłane ze Sportingu Lizbona trafiły do brytyjskiego klubu już po zamknięciu okna transferowego. A dokładnie - 14 sekund po upływie terminu.

Leicester odwoływało się jeszcze w sprawie Portugalczyka do FIFY, ale międzynarodowa federacja odrzuciła podanie klubu. 28-latek został więc skazany na czteromiesięczny odpoczynek od futbolu. 

Jego oczekiwanie dobiegło końca w poniedziałek, zaraz po otwarciu zimowego okna transferowego. Silva na dniach powinien zadebiutować w nowym zespole.

Portugalczyk to mistrz Europy z 2016 roku. Do Leicester trafił ze Sportingu za 24,5 mln euro. Jest wychowankiem Girondins Bordeaux, ale większość kariery spędził w Lizbonie.

Leicester sprowadziło go z myślą o zastępstwie dla Danny'ego Drinkwatera, który ostatniego dnia sierpnia przeniósł się do Chelsea FC.

ZOBACZ WIDEO Napoli najlepsze na półmetku. Zobacz skrót meczu z FC Crotone [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Adrien Silva okaże się dobrym transferem dla Leicester?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL