WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Expa/Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

Oficjalnie: Ołeksij Chobłenko piłkarzem Lecha Poznań

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Lech dokonał trzeciego zimowego wzmocnienia. Do Poznania na najbliższe pół roku trafił Ołeksij Chobłenko z Czornomorca Odessa.

Ukrainiec znajdował się w orbicie zainteresowań Kolejorza od jakiegoś czasu i w piątek wreszcie sfinalizowano jego pozyskanie. Na razie parafował kontrakt tylko na sześć miesięcy, jednak zawarto w nim opcję pierwokupu. Jeśli zawodnik przekona klub do skorzystania z niej, to latem podpisze w stolicy Wielkopolski trzyletnią umowę.

- To zawodnik, który ma naciskać na Christiana Gytkjaera i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem - powiedział na łamach oficjalnego serwisu Lecha wiceprezes Piotr Rutkowski.

Ukrainiec ma 23 lata, jest napastnikiem i ostatnie półtora roku spędził w Czornomorcu Odessa. Jesienią zagrał w 20 spotkaniach wszystkich rozgrywek, zdobywając osiem bramek i dokładając do nich jedną asystę.

Oprócz Chobłenki, Kolejorz pozyskał zimą także obrońców Thomasa Rogne (ostatnio IFK Goeteborg) oraz Piotra Tomasika (Jagiellonia Białystok).

ZOBACZ WIDEO: Kamil Grosicki dla WP SportoweFakty: Czy odejdę? W piłce dzieją się różne rzeczy


Czy oprócz Ołeksija Chobłenki Lech potrzebuje jeszcze jednego nowego napastnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):