WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Regan / Piłka nożna

Były reprezentant Słowenii w Olimpii Grudziądz

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Matej Podlogar został nowym zawodnikiem Olimpii Grudziądz. Podpisał kontrakt na półtora roku. W poprzednim sezonie ofensywny piłkarz zagrał w meczu reprezentacji Słowenii.

Matej Podlogar jest wszechstronnym piłkarzem, którego trener Dariusz Kubicki może wystawić w ataku, w środku pola albo na skrzydle. W słoweńskiej ekstraklasie rozegrał 177 meczów i strzelił w nim 36 goli. Rundę jesienną spędził w NK Triglav Kranj, a poza ojczyzną grał również w lidze greckiej.

Olimpia Grudziądz szukała napastnika po odejściu Nildo. W rundzie jesiennej nieskuteczność pod bramką przeciwnika była jej największym mankamentem. Strzeliła najmniej 11 goli w Nice I lidze, a na własnym stadionie tylko sześć w dziewięciu meczach. Podlogar jest trzecim Słoweńcem w kadrze. Obrońcami Olimpii są Matic Zitko i Miha Goropevsek, a najbardziej znanym piłkarzem z tego kraju, który przewinął się przez szatnię w Grudziądzu, był Denis Popović.

Podlogar jest pierwszym wzmocnieniem Olimpii przed rundą wiosenną. Z klubu odeszli poza wspomnianym Nildo obrońcy Damian Ciechanowski i Sebastian Chruściel, a także pomocnik Maciej Wolski. Trener Kubicki zapowiedział, że do jego zespołu może dołączyć zimą dwóch, trzech zawodników.

ZOBACZ WIDEO Artur Boruc: Dorastałem do braku reprezentacji


Czy Matej Podlogar będzie podstawowym piłkarzem Olimpii Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):