Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Brunskill / Leroy Sane (z lewej) i Kieran Trippier

Leroy Sane opuści mecze Ligi Mistrzów. Fatalna wiadomość dla Man City

Bartosz Zimkowski
Pep Guardiola potwierdził, że Leroy Sane będzie musiał pauzować 1,5 miesiąca po brutalnym faulu w niedzielnym meczu Pucharu Anglii z Cardiff City (2:0).

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Pod koniec pierwszej połowy Leroy Sane przeprowadził indywidualny, 70-metrowy rajd, który w bestialski sposób zakończył Joseph Bennett. Niemiec na drugą odsłonę spotkania już nie wyszedł, a Bennett przez sędziego został ukarany jedynie żółtą kartką.

Pep Guardiola podczas wtorkowej konferencji prasowej potwierdził, że Sane jest kontuzjowany i czeka po sześciotygodniowa przerwa w grze. Oznacza to, że opuści przynajmniej kilka spotkań w Premier League, finał Pucharu Ligi Angielskiej, a także dwumecz z FC Basel w Lidze Mistrzów (rewanż 7 marca).

To spory cios dla Manchesteru City, ponieważ Sane należał do najlepszych zawodników tego klubu. W 33 meczach strzelił 11 bramek i dorzucił aż 14 asyst.