Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władimir Putin Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Władimir Putin

Spotkanie w cieniu tragedii. Prezydent Putin zaprosił szefa FIFA na Kreml

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Władimir Putin i Gianni Infantino spotkali się w Moskwie, żeby omówić stan przygotowań do mundialu. Szef FIFA złożył na ręce prezydenta Rosji kondolencje z powodu katastrofy lotniczej.

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w poniedziałek (12 lutego) z prezydentem FIFA Giannim Infantino, żeby omówić sprawę przygotowań do mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

Putin planował zaprosić szefa światowej federacji piłkarskiej do swojej rezydencji w Soczi, ale z powodu niedzielnej katastrofy lotniczej pasażerskiego An-148 pod Moskwą, w której zginęło 71 osób, spotkanie odbyło się na Kremlu. Infantino złożył na ręce rosyjskiego przywódcy kondolencje.


- Rosja kontynuuje przygotowania do mistrzostw świata. Dużo prac zostało już wykonanych. Te kwestie zostały omówione z panem Infantino - zdradził w rozmowie z mediami rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Rosyjskie media podkreślają, że stosunki na linii Putin-Infantino są bardzo dobre. Kilka dni temu szwajcarski działacz chwalił Rosjan za postęp prac organizacyjnych. - Tego lata będziemy świadkami najlepszego mundialu w historii - powiedział Infantino w jednym z wywiadów.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski był w odpowiednim miejscu i czasie - skrót meczu Bayern - Schalke [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Rosja sprawdzi się w roli gospodarza MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL