WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Julian Finney / Sędzia używa spreyu

LE: polski sędzia poprowadzi mecz Borussii Dortmund

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Daniel Stefański w czwartek w Dortmundzie będzie sędziował mecz Borussii z Atalantą Bergamo. Polak w tym sezonie dobrze sobie radzi w Lidze Europy.

Najpopularniejszym polskim sędzią jest Szymon Marciniak, który dziś zalicza się do światowej elity i za kilka miesięcy będzie prowadził mecze na mundialu. Na międzynarodowej arenie coraz lepiej poczynają sobie jego koledzy po fachu. W Europie coraz lepszą renomę ma Daniel Stefański, którego dobrze znamy z rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

Arbiter z Bydgoszczy będzie rozjemcą czwartkowego meczu 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Borussią Dortmund a Atalantą Bergamo. Pojedynek odbędzie się w Niemczech i rozpocznie się o godzinie 19.

Stefańskiemu będą asystować Marcin Boniek oraz Dawid Golis. Krzysztof Myrmus będzie sędzią technicznym, a Bartosz Frankowski i Zbigniew Dobrynina będą arbitrami bramkowymi.

Dla Stefańskiego będzie to już piąte spotkanie Ligi Europy w tym sezonie. Zaczynał od jednego meczu eliminacji, a potem prowadził trzy w fazie grupowej. Nigdy wcześniej nie sędziował europejskich pucharów po rozgrywkach grupowych.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Tuzimek: Mariusz Lewandowski wyglądał, jakby ukradli mu portfelRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL