Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice z Rosji Getty Images / Laurence Griffiths / Kibice z Rosji

Chuligani z Rosji i Argentyny jednoczą się przeciwko Anglikom

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas mistrzostw świata może panować napięta atmosfera. Chuligani z Rosji i Argentyny zjednoczyli się przeciwko angielskim kibicom. Latem to właśnie fani z Wysp Brytyjskich mają być celem ataków.

Delegacja rosyjskich pseudokibiców Zenitu Sankt Petersburg i Dynama Moskwa udała się do Buenos Aires, gdzie spotkała się z kilkoma grupami miejscowych chuliganów. Ich celem jest połączenie sił podczas mistrzostw świata. Rosjanie i Argentyńczycy chcą się zjednoczyć przeciwko Anglikom. 

Już podczas Euro 2016 rosyjscy pseudokibice dali się we znaki francuskim służbom. Na stadionie i ulicach Marsylii Rosjanie atakowali fanów reprezentacji Anglii. Teraz będą u siebie i znów chcą o sobie znać. Co prawda organizatorzy zapewniają, że siły bezpieczeństwa są w stanie najwyższej gotowości, ale takie działanie pseudokibiców z Rosji i Argentyny nie napawa optymizmem.

W Argentynie rosyjska delegacja rozmawiała z grupami fanów Boca Juniors, San Lorenzo, Nueva Chicago i Velez Sarsfield. Jak informuje dziennik "As", Rosjanie mieli osiągnąć porozumienie w sprawie zakwaterowania dla argentyńskich grup, a także w sprawach prawnych, transportu i obrony - jeśli tylko by jej potrzebowali. Chuligani z obu krajów chcą stworzyć strategię działania przeciwko Anglikom.

Anglia, Argentyna i Rosja zagrają w różnych grupach mistrzostw świata, dlatego przynajmniej na początku imprezy można wykluczyć bezpośrednią konfrontację na stadionie. Istnieje jednak niebezpieczeństwo zamieszek w Niżnym Nowogrodzie, gdzie 21 czerwca swój mecz z Chorwacją rozegrają Argentyńczycy. Trzy dni później w tym mieście rywalizować będą Anglicy i Panamczycy.

ZOBACZ WIDEO Czerwona kartka zabiła mecz. FC Barcelona znów na zwycięskiej ścieżce [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (10):

 • zibiza Zgłoś
  bzdurny artykuł cały szef zadym podczas mistrzostw opuszcza rosję na czas tej imprezy zeby nie być winnym bo sie boi Putina nie wspomne jakie sa surowe kary dla tych co złapią za zadymy
  Czytaj całość
  mowa o rosyjskich kibicach więzienie rosyjskie to mało powiedziane moze sie nawet skonczyc gorzej dlatego kibice rosyjscy bede wporzo natomiast no jesli Argentyna zadymi to juz inna sprawa ale tez to nie przejedzie uwazam ze MŚ odbeda sie spokojnie
  • Soldio Zgłoś
   Co za bzdury wypisuje ta wp. Czy myślicie, że Putin pozwoli im na jakieś zamieszki u siebie?? Nawet tyłka z domów nie wystawią przed obawą wyjazdu na Sybir.
   • stachu76 Zgłoś
    Wiadome było od dawna że mundial w Rosji przyciągnie nie tylko kibiców którzy chcą kulturalnie dopingować swoją reprezentacje ale także tych drugich "kibiców",kochających mordobicie
    Czytaj całość
    i rozróby. Taka duża impreza to okazja do międzynarodowego turnieju walk ulicznych,bo tak to trzeba nazwać. Dla bardzo wielu chuliganów jest to możliwość "sprawdzenia" się,bo awantury są ich życiem. Istotną sprawą jest przygotowanie służb porządkowych na tę okoliczność. Widzieliśmy nie raz jak Rosyjska milicja rozpędza demonstracje lub pacyfikuje protestujących,w tym to oni naprawdę są dobrzy,nie patrzą gdzie i w co ...aby z całej siły i ile tylko się zmieści. Podejrzewam że relacji z zadym będzie więcej niż gdziekolwiek do tej pory.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL