Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zamieszki podczas meczu Rosja - Anglia na Euro 2016 Getty Images / Lars Baron / Zamieszki podczas meczu Rosja - Anglia na Euro 2016

Rosyjski pseudokibic aresztowany za atak na angielskich kibiców

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jeden z rosyjskich pseudokibiców został aresztowany za atak na angielskich fanów podczas meczu Euro 2016. Do ujęcia 31-letniego Rosjanina doszło w Monachium.

Niemiecka policja potwierdziła, że zatrzymała 31-latka podejrzanego za atak na angielskich kibiców podczas meczu Rosja - Anglia, który rozegrano w Marsylii w ramach Euro 2016. Ofiara jego ataku doznała złamań kości oraz obrażeń mózgu i płuc. 51-latek zapadł w śpiączkę, ale lekarzom udało się uratować jego życie.

Za to zachowanie podejrzanemu pseudokibicowi grozi do 15 lat więzienia. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała. Wkrótce ma się odbyć pierwsza rozprawa, na której rosyjski pseudokibic ma odpowiedzieć za swój czyn.

Do ujęcia przestępcy doszło dzięki półtorarocznej współpracy stróżów prawa z Niemiec i Anglii. Pod koniec zeszłego roku francuskie władze wydały międzynarodowy nakaz aresztowania.

Rosyjski pseudokibic podróżował z Moskwy do Bilbao, gdzie w meczu Ligi Europy miejscowy Athletic ma rywalizować ze Spartakiem. Miał przesiadkę w Monachium i wtedy doszło do zatrzymania. - Wygląda na to, że nie liczył na dobrą współpracę europejskich organów ścigania - przekazał rzecznik niemieckiej policji.

Podczas meczu Euro 2016 w Marsylii około 150 rosyjskich chuliganów z rękawicami bokserskimi, gumowymi tarczami, metalowymi prętami i inną bronią zaatakowali angielskich kibiców. Według relacji świadków, chuligani atakowali każdego angielskiego fana, który stanął im na drodze.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Wielka awantura na meczu ligi brazylijskiej

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL