Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów wycofał skargę i porozumiał się z PZPN

Michał Piegza
Michał Piegza
To były gorące minuty dla kibiców Ruchu Chorzów. Najpierw pojawiła się informacja, że działacze klubu z Cichej wycofali skargę z Trybunału Arbitrażowego przy PKOl., a następnie, że porozumieli się z PZPN.

Działacze Ruchu Chorzów poinformowali, że doszli do porozumienia z PZPN i wycofali z Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. skargę na decyzję Komisji Licencyjnej. Klub z Cichej wydał w sprawie oświadczenie.

W dniu wczorajszym, Zarząd Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji, po wielogodzinnych rozmowach z przedstawicielami PZPN, wypracował kompromis z poszanowaniem przepisów związkowych i bez naruszania prawa powszechnie obowiązującego. W rezultacie prowadzonych rozmów Zarząd Ruchu podjął decyzję o wycofaniu z Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim skargi z dnia 12 lutego 2018 roku na Decyzję nr 2 Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 29 stycznia 2018 roku.
Zarząd wniósł do Trybunału o umorzenie zainicjowanego postępowania w związku z decyzją PZPN, który termin uregulowania przez Ruch zobowiązań licencyjnych wyznaczył na 31 marca 2018 roku. PZPN poinformował też Spółkę, że jeśli w tym terminie zobowiązania te nie zostaną spłacone w mocy zostanie utrzymana sankcja regulaminowa w postaci odjęcia 6 punktów w sezonie 2017/2018.
Jednocześnie Zarząd Klubu informuje, że zgłosił się podmiot zewnętrzny, który zadeklarował wolę spłaty zobowiązań oczekiwanych przez PZPN, poprzez wejście w prawa wierzycieli. Tym samym spełnione zostałyby warunki, postawione przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN w jej decyzji.

Co to oznacza dla zamykających tabelę Nice I ligi chorzowian? Klub rundę wiosenną rozpocznie z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie. Jeśli jednak działacze do końca marca zapłacą 2,8 mln zł 14-krotnym mistrzom Polski zwróconych zostanie pięć punktów. Przypomnijmy, że do rozgrywek Niebiescy przystępowali z odjętymi pięcioma "oczkami".
TabelaTerminarz

ZOBACZ WIDEO Gole sprzed pola karnego, niewykorzystany rzut karny - skrót meczu Athletic - Valencia [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Ruch Chorzów do końca marca wywiąże się z zapłaty zadłużenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • ORH- Zgłoś
  Czegoś tu nie rozumiem. Ruch z 19 meczy wygrał 6, zremisował 2 i 7 przegrał. W TABELI MA ZAPISANYCH ZALEDWIE 9 PKT.!?! NO TO GDZIE RESZTA??? 6X3 PKT. ZA ZWYCIĘSTWA = 18 PKT., 2 PKT. ZA DWA
  Czytaj całość
  REMISY, TO DAJE RAZEM- 20 PKT.! PRZY ODJĘCIU 6 PKT. = 14 PKT., TO SKĄD TE... ZALEDWIE 9 PKT.?!?

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL