Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wesley Sneijder Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Wesley Sneijder

Wesley Sneijder zakończył reprezentacyjną karierę

Dawid Borek
Dawid Borek
Wesley Sneijder zakończył reprezentacyjną karierę i nie wybiegnie więcej na boisko w holenderskich barwach. Taka decyzja została podjęta podczas spotkania pomocnika z trenerem Holendrów.

33-latek zadebiutował w reprezentacji Holandii w 2003 roku. W ciągu 15 lat zagrał 133 mecze w narodowych barwach, strzelając w nich 31 bramek. Licznik te już się nie powiększy.

Ronald Koeman, trener Holendrów, odwiedził Wesley'a Sneijdera w Katarze, gdzie obecnie występuje pomocnik, by podyskutować z nim o jego kadrowej przyszłości. Podczas spotkania zapadła bardzo ważna decyzja.

- Wesley jest jednym z najlepszych holenderskich piłkarzy ostatnich lat. To naprawdę świetny zawodnik, ale ja chcę budować nowy zespół. Dlatego też została podjęta taka decyzja - wyjaśnił Koeman, cytowany przez onsoranje.nl.

Sneijder zaakceptował wizję szkoleniowca i bez żalu zakończył reprezentacyjną karierę. - Gdy wyjechałem do Kataru wiedziałem, że ten ruch może mieć wpływ na moją reprezentacyjną karierę. Co więcej, rozumiem, że Koeman chce korzystać z młodych piłkarzy. Otwarcie o tym porozmawialiśmy, to była przyjemna dyskusja. Szanuję jego wybór - skomentował piłkarz.

ZOBACZ WIDEO Emocje w hicie z udziałem Łukasza Piszczka - zobacz skrót meczu RB Lipsk - Borussia [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Z reprezentacją Holandii Sneijder zajął drugie miejsce na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki w 2010 roku, a także trzecią lokatę na mundialu w Brazylii, który odbył się cztery lata temu.

Holenderska federacja piłkarska chce uroczyście pożegnać zasłużonego dla reprezentacji Sneijdera.

Czy Koeman postąpił słusznie, rezygnując ze Sneijdera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL