Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sandro Wagner w koszulce reprezentacji Niemiec Getty Images / Alexander Hassenstein / Staff / Na zdjęciu: Sandro Wagner w koszulce reprezentacji Niemiec

MŚ 2018. Mocne słowa Sandro Wagnera: Jestem najlepszym niemieckim napastnikiem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sandro Wagner w Bayernie Monachium jest tylko zmiennikiem Roberta Lewandowskiego. Mimo to uważa, że jest najlepszym niemieckim napastnikiem. Zasygnalizował Joachimowi Loewowi, że ten powinien go powołać na mundial.

W tym sezonie Sandro Wagner zdobył łącznie dziewięć bramek w 24 meczach, z czego trzy w barwach Bayernu Monachium. Mimo że w ekipie mistrzów Niemiec częściej jest rezerwowym, to jego celem jest wyjazd na mistrzostwa świata. Wagner jest przekonany, że powinien być częścią reprezentacji Niemiec.

30-latek uważa, że w Niemczech nie ma lepszego środkowego napastnika od niego. O miejsce w kadrze Wagner rywalizuje z Mario Gomezem i Timo Werner. Zwłaszcza Gomez ostatnio imponuje formą. - Nie sądzę, by dla selekcjonera ważne było ile strzelę bramek. On potrafi dobrze ocenić sytuację i wie, że może na mnie liczyć - przyznał gracz Bayernu.

Wagner chce wygryźć z reprezentacji Wernera, który jest zawodnikiem RB Lipsk. - Patrzę tylko na siebie i nie obchodzi mnie to, co robią inni. Pracowałem solidnie w ciągu ostatnich kilku lat i strzeliłem wiele bramek. Myślę, że zasługuję na powołanie. W moich oczach jestem najlepszym niemieckim napastnikiem. Powiedziałem to tysiąc razy i nie zmienię zdania - dodał Wagner.

Napastnik Bayernu w kadrze zadebiutował w czerwcu zeszłego roku. Od tego czasu wystąpił w siedmiu meczach i strzelił pięć bramek. Trafiał do siatki w starciach przeciwko San Marino (trzy gole), Irlandii Północnej i Azerbejdżanowi.

ZOBACZ WIDEO Werder nie pękł i wywalczył punkt. Kuriozalny samobój [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Sandro Wagner powinien być powołany do reprezentacji Niemiec na mistrzostwa świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL