Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Spotkanie Piast Gliwice - Górnik Zabrze przerwane przez pseudokibiców

PZPN w trybie pilnym rozpatrzy odwołania Piasta Gliwice i Górnika Zabrze

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Po karach nałożonych przez Komisję Ligi Piast Gliwice i Górnik Zabrze mają możliwość złożenia odwołań. PZPN zamierza je rozpatrzyć w trybie pilnym, by jak najszybciej zapadły ostateczne rozstrzygnięcia.

"W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym orzeczenia Komisji Ligi Ekstraklasy SA z 5 marca 2018 r. w sprawie naruszenia bezpieczeństwa i porządku w trakcie meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że ewentualne odwołania w sprawie przedmiotowego orzeczenia procedowane będą w najszybszych możliwych terminach, aby maksymalnie skrócić stan niepewności wywołany przedmiotowym orzeczeniem, co oznacza wyznaczenie posiedzenia maksymalnie w terminie 7 dni od daty skutecznego złożenia odwołania" - głosi komunikat w oficjalnym serwisie futbolowej centrali.

Sobotnie derby Górnego Śląska zostały przerwane w 81. minucie przy stanie 1:0 dla Piastunek (po golu Mateusza Szczepaniaka na początku drugiej połowy). Sędzia Daniel Stefański podjął taką decyzję po tym jak pseudokibice gospodarzy wyłamali płot oddzielający trybuny od boiska. Interweniowała policja.

Komisja Ligi ukarała klub z Gliwic walkowerem, ale jednocześnie nie przyznała trzech punktów Górnikowi, argumentując, że zajście było wynikiem prowokacji ze strony fanów z Zabrza (wcześniej w sektorze gości spłonęła flaga Piasta).

W czwartek oba ukarane kluby otrzymają uzasadnienia i od tego momentu mają tydzień na złożenie odwołań.

ZOBACZ WIDEO Messi królem rzutów wolnych. Barcelona zmierza po tytuł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Oglądaj PKO Ekstraklasę na żywo! Mecz Cracovia - Legia Warszawa online i za darmo. Kliknij tutaj

Czy kary dla obu klubów powiny zostać utrzymane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL